Криворіжця Євгена Кльонова, який врятував із води 12-річну дівчинку, відзначили Подякою

ГОРДІСТЬ
20.12.22 - 15:36

Сьогодні представники ДСНС відзначили Подякою мужній вчинок криворіжця Євгена Кльонова, який 7 грудня на Ставках порятував із води 12-річну дівчинку.

Нагадаємо, 7 грудня по обіді на вул. Невська сталася надзвичайна пригода - дівчинка провалилася під тонку кригу. Дитину самотужки витяг випадковий перехожий - небайдужий чоловік, який був поряд і побачив, в яку халепу потрапила дівчинка.

 

"Ми не могли залишити без уваги такий мужній вчинок Євгена. Дякуємо за його позицію, за те, що не стояв осторонь і кинувся на порятунок. Герої - серед нас, звичайних людей. Ми спілкувалися з мамою дівчинки і знаємо, що з дитиною зараз все добре. Ще раз нагадаю, що лід на водяному плесі - це небезпека, особливо у мінливу погоду. Прикметно, що в нашому районі за осінньо-зимовий період це перший такий випадок", - розповів Олег Січкарук, начальник Криворізького ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

 

Сам герой-рятівник каже: радий, що все закінчилось добре для дитини. Три дні по тому він ще відчував ейфорію та радість.

 

"Того дня ми з дружиною поверталися з пошти і почули крик біля ставка. Жінка каже: "Дивись, ніби хтось тоне". Ми підійшли ближче і побачили – дівчинка занурилась по шию у воду. Поряд столи дві дорослі жінки і велика компанія підлітків. Свідки події вже викликали рятувальників, аж раптом дитина сказала, що більше не може триматися у воді. Тоді я зрозумів, наскільки ситуація серйозна. Дружина підказала мені, що потрібна гілка і знайшла в очереті триметрову палицю. Я роздягся і поліз по кризі, простягнув дитині гілку, за яку вона міцно вхопилася. Поки я її витягував, лід повсякчас ламався й кришився. Дівчинка була перелякана і стурбована. Коли я її нарешті витягнув, вона спитала, чи можна їй вже йти. Але її мокрий пуховик важив кілограмів 15, тож я віддав їй свою куртку і тоді вже пішов додому. Моя дружина обігріла дівчинку, надала їй допомогу і чекала на приїзд швидкої", - розповів деталі пригоди Євген Кльонов. 

 

Криворіжець працює машиністом бурової установки на шахті "Ювілейна" і мешкає з сім'єю неподалік цього ставка.

 

"Ця дівчинка проявила себе дуже сміливою й сильною, - каже дружина Євгена, Аліса Кльонова. - Вона усвідомлено поводилася. Я працюю медсестрою у центральній районній лікарні, тож знаю, як допомагати людям. Я боялася її переохолодження, тож зняла з неї весь одяг і закутала в чоловікову куртку і штани, які випадково мала в сумці ще одна жінка - свідок події. Дівчинка підказала нам, що поряд є труба з гарячою водою, там можна зігрітися. А далі приїхали швидка і рятувальники. Дитина була в шоці, її трусило, тож ми не питали, чому вона взагалі полізла на кригу. Після пригоди я була дуже горда за свого чоловіка. Але найважливіше для нас, що дитина – в порядку. Вчинити якось інакше ми не могли. А якби хтось пройшов повз моєї дитини?.."

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: