Криворіжець Іван Бондаренко – талановитий воїн, гідний звання героя України посмертно, - петиція

ПАМ'ЯТЬ
04.11.23 - 15:30

На сайті Президента України зареєстрована петиція з проханням присвоїти звання Героя України посмертно криворіжцю Іванові Бондаренку. Воїн пройшов важкий бойовий шлях та у 29-річному віці загинув на Луганщині.

Тільки-но почалася велика війна з росією, наш земляк повернувся з міста, де працював, до рідного Кривого Рогу. У квітні 2022-го отримав повістку, де були зазначені помилкові дані. Пішов до військкомату їх виправляти, аби потрапити до ЗСУ.

 

Почав воювати 19 квітня у 66-й ОМБР артилеристом – протитанкістом під кордоном з Білоруссю, а вже у липні поїхав  на Донецький напрямок. Разом із побратимами
майже два місяці провів під Мар'їнкою де завдяки умілому володінню зброєю і холодному розрахунку стримував навалу російської орди.

 

Військовий цілий рік стояв на захисті Вітчизни без ротації та відпустки – не був на позиціях тільки нетривалий час, у зв’язку з власним одруженням.

 

Герой боронив Донеччину та Луганщину на Мар’їнському, Лиманському Кремінному напрямку, брав участь в визволенні Лиману.
 

«Іван мав жагу до перемоги, розвинуту інтуїцію, чув і бачив часом те, що не під силу іншим, неодноразово виводив хлопців живими із місць, де це було майже неможливим. Ділився своїми бойовими навичками», - зазначає авторка петиції.
 

 

У липні 2023 року боєць перебував на позиціях механізованого батальйону поблизу селища Невське Сватівського району Луганської області. 23 липня, відбиваючи штурм ворога та утримуючи передові позиції бригади, криворіжець загинув зі зброєю в руках. Його серце зупинилося під час ближнього бою з російськими окупантами.

 

В частині, де проходив службу, талановитий воїн отримав медаль ветерана війни, також має посмертну нагороду - відзнаку командира 66-ї ОМБР та представлений командуванням бригади до медалі «За мужність» ІІІ» ступеня.

 

Щоб Івана Бондаренка офіційно визнали Героєм України, необхідно підписати петицію за посиланням.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: