Криворізькі активісти вимагають звільнити охоронця за статтею через напад на журналіста

Сьогодні, 19 липня, біля ДЕПО швидкісного трамваю зібралося чимало активістів, серед них депутати, представники громадськості та постраждалий внаслідок вчорашнього конфлікту журналіст. Люди зібралися у пошуках відповідей. Задля конструктивного діалогу до активістів вийшли начальник служби охорони і директор підприємства.

Як стало відомо, заступник начальника охорони КП «Швидкісний трамвай» Юрій Островський, який застосував фізичну силу до журналіста, сьогодні ранком звільнився з посади за власним бажанням. 

Отже, сьогодні учасник учорашнього інциденту в ДЕПО більше не працює на підприємстві.

Журналісти, активісти, громадські діячі, серед яких – представники ГО «Ветерани окремого загону спеціального призначення «Азов» Дніпропетровської області; члени організації "Авто Євро Сила"; депутат міської ради Микола Колесник, обурені ліберальним відношенням керівництва підприємства до звільнення охоронця Юрія Островського за власним бажанням, і хочуть більш справедливого, на їхню думку, покарання.

«Людині видали трудову книжку на руки, без обхідного листу і без запису. Його повинні звільняти по статті за такі вигуки, після службового розслідування. Є порука, хай звільняють керівника служби безпеки, хай проводять службове розслідування. Утім, ми будемо ініціювати, шоб це було СБУ. Якщо потрібні публічні акції, навіть більш радикальніші, ми на це готові», -зазначив депутат міськради Микола Колесник.

Зупинятись на цьому активісти не збираються, вимагають, аби справа розглянули в СБУ.

Окрім всього активісти хочуть, щоб пана Островського судили за ч.1 ст. 161 КК України (розпалювання міжнаціональної ворожнечі та ненависті).

Зазначимо також, що через напад на журналіста поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 125 КК України (легкі тілесні ушкодження). Утім, за даними з поліції, справу можуть перекваліфікувати.