Криворізькі гірники: "За 43 доби страйку по-людськи до нас поставився лише мер Юрій Вілкул"

ВАЖЛИВО
16.10.20 - 17:04

Прохідник шахти КЗРК Олександр Потапенко заявив: «За всі 43 дні страйку, з високих чиновників до нас по-людськи поставився тільки Юрій Григорович Вілкул, без реклами допоміг щодня забезпечувати шахтарів гарячим харчуванням».

Підземний шахтарський страйк, який тривав 43 дні на Криворізькому залізорудному комбінаті, що належить 50/50 групі Метінвест і групі Приват, закінчився. Сьогодні вночі змучені шахтарі піднялися на поверхню. 

 

 

«Піднялися останні шахтарі. Це наші герої. За весь час страйку, а це більше 40 днів, до нас по-людськи поставився тільки Юрій Григорович Вілкул. Тільки після його звернень до центральної влади, прийнятих на сесіях міськради, на нас звернули увагу. Весь період страйку мер допомагав нам з медикаментами і кожен день без піару і реклами Юрій Григорович забезпечував нас гарячим харчуванням», - розповів шахтар, прохідник, ветеран АТО Олександр Потапенко.

 

 

Нагадаємо, 3-го вересня гірники шахти Октябрська не вийшли з забою після нічної зміни. Пізніше до них приєдналися працівники ще трьох шахт. Таким чином, вони почали страйк, вимагаючи від власників підприємства повернення 1-го і 2-го списків, підвищення окладів, своєчасної і повної виплати зарплати, поліпшення техніки безпеки на виробництві.

 

 

Юрій Вілкул тоді зустрівся з шахтарями, і вже 8 вересня в Кривому Розі мер скликав позачергову сесію міськради.

 

Депутати прийняли два звернення. Одне з них - до Президента, Прем'єра і Верховної Ради з проханням ініціювати негайну перевірку на КЗРК. А друге - безпосередньо до адміністрації підприємства. 

 

У той же день Юрій Вілкул розпорядився забезпечити шахтарів харчуванням, медикаментами і надати доступ в шахту медпрацівникам для надання допомоги гірникам.

 

Після зайнятої мером Юрієм Вілкулом рішучої позиції на підтримку шахтарів КЗРК і прийнятого на позачерговій сесії міськради звернення до Президента, Кабміну та Верховної Ради, прем'єр-міністр Денис Шмигаль був змушений відправити у Кривий Ріг заступник міністра.

 

Коли за 20 діб переговори між представниками профспілок, КЗРК і Кабміну не зрушили з мертвої точки, а шахтарі, які поїхали в Київ, не змогли домогтися, щоб до них вийшов хоч хто-небудь з київських чиновників, мер знову підняв проблему гірників на центральному рівні - було направлено звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, ВР та Міністерства інфраструктури щодо ситуації на підприємствах Кривого Рогу.

 

 

Лідер Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець підкреслив, що шахтарям вдалося домовитися з керівництвом підприємства. Але крапку в цій історії ставити поки рано.

 

Як ми писали, у Жовтневому суді почалися слухання у справі КЗРК проти учасників протесту.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: