Криворізькі медики наполягають, єдиний метод профілактики кору - це вакцинація

     За оперативними даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, за останній тиждень на кір захворіло більше 2-х тисяч осіб - 741 дорослий та 1603 дитини, що на 11% більше, ніж минулого тижня.
Від ускладнень кору з початку 2018 року померло п'ятнадцятеро людей - 4 дорослих та 11 дітей. Найвищі показники захворюваності зафіксовані на Західній Україні, Одесі та Києві. Ситуацію, яка склалась в Кривому Розі, прокоментувала головний лікар міської інфекційної лікарні № 1 Олена Патроєва:

«В епідсезоні цього року перші випадки кору в Кривому Розі з’явились після осінніх канікул. Захворіли діти, які побували в інших областях і там імовірно мали контакт із хворими. На даний момент в закладі знаходиться четверо дітей з діагнозом кір і в сьомій міській лікарні один дорослий.»

Перші симптоми нічим не відрізняються від проявів гострих респіраторно-вірусних інфекцій. Це підвищення температури, млявість, симптоми інтоксикації, тобто патологічна сонливість та знижений апетит. Характерні симптоми кору з’являються не одразу.

«В кінці катарального періоду на щічках з’являються такі білесенькі плямки, і потім уже з’являється висипка. Спочатку її можна помітити на лобі, щічках, за вухами, потім вона спускається на тулуб, а далі на нижні та верхні кінцівки» – додає лікар.

Запобігати захворюванню на кір складно, кажуть медики. Адже визначити потенційне джерело інфекції в різних періодах цієї недуги не завжди видається можливим. Наполягають, єдиний метод профілактики кору - це вакцинація. І хоч у ситуації епідемії можуть захворіти і щеплені, але перебіг захворювання в них більш легкий наполягають лікарі.