Криворізькі освітяни - про кінець навчального семестру і канікули
Директор 109-ї гімназії "Темп" Сергій Кіслов поділився: спочатку не всі батьки підтримали цю ідею, а нині класи в повному складі за графіком працюють очно на постійній основі. Хоча семестр був непростим.
«Ми маємо достатньо укриттів і можемо почати навчальний процес так, як нам цього хочеться. Але у вересні ми зіткнулися з тим, що багато дітей були не соціалізовані. Вони втратили навички соціальної поведінки саме в дитячих колективах, тому що до цього вони заклад не відвідували. Наступним викликом цього семестру була організація харчування. Проблем було вдосталь: відновлення технологічного обладнання, організація харчування безпосередньо під час повітряних тривог. Всі ці виклики ми подолали», - каже Сергій Кіслов.
Кожен заклад вибудовував свою стратегію навчання. Багато чого залежить від того, скільки місць є в укритті, які плани й графіки затвердили з педагогічної роботи.
«На сьогодні, законодавчо затверджена лише кількість днів, які мають бути відпрацьовані, - 175. І підтверджено, що канікулярні дні протягом навчального року мають становити не менше 30. А вже в межах автономії педрада встановлює, коли у них починаються канікули, коли закінчуються, яка тривалість семестру. Головне - увійти в межі, визначені законом», - пояснює директорка міського департаменту освіти і науки Тетяна Кріпак.
Зимові канікули починаються ближче до Різдва. Педагогічні ради визначилися з датами. А вчителі вже ведуть з дітьми бесіди щодо безпечної поведінки вдома, на вулицях, біля води, нагадують правила поводження з піротехнікою, газом і підозрілими предметами.
«До нас приїздив мобільний клас від обласного управління МВС. Показували дітям муляжі мін, гранат, небезпечних предметів, які можуть бути замасковані. Я ж звертаю увагу і батьків, щоб вони теж говорили про безпеку з дітьми. Не лише в школах, а й удома», - впевнений Сергій Кіслов.
На свята, з відомих причин, у місті не планують жодних гучних масових заходів. Та кожна школа може влаштувати свої розваги, якесь канікулярне дозвілля.
«Будуть новорічні заходи, вже закуплені подарунки. Але головне - безпека дітей. Тому пропонуємо варіанти, щоб провести святкування або в укритті, або в актовій залі. Діти вчилися, старалися, вони мають право на різдвяну радість і дарунки», - переконаний керівник 109-ї гімназії.
Коли ж ми розпитали дітей про новорічні бажання, то почули майже одностайне: щоб скоріше закінчилася війна, щоб повернулися додому батько, брат, дідусь...
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Через російський терор, криворізькі школярі й швейцарські волонтери провели ранок у бомбосховищі
Юні криворіжці вдало виступили на Олімпіаді з ментальної арифметики
Засиділися вдома? З 11 травня криворізькі школярі повертаються за парти