Криворізькі родини, які виховують діток з інвалідністю, отримають всі соціальні виплати

ВАЖЛИВО
27.01.21 - 13:22

Сьогодні у Кривому Розі відбулося пленарне засідання міської ради. Наприкінці сесії обранці розглянули електронну петицію криворожанки Катерини Поліщук про «Повернення матеріальної допомоги тяжкохворим дітям Кривого Рогу для закупівлі засобів індивідуальної гігієни».

Директорка департаменту соціальної політики Інеса Благун у своєму виступі зазначила: «У Кривому Розі з минулого року всі без винятку сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю, отримують від міста матеріальну допомогу на розв'язання соціально-побутових питань. Торік розмір цієї підтримки було збільшено удвічі, до 10 тисяч грн. Такі кошти передбачені і на цей рік. На сьогодні допомогу вже отримали 29 криворізьких родин. Стосовно окремих засобів гігієни – родини їх також отримають, згідно з чинними правилами – через медзаклади".

 

У міському бюджеті-2021 передбачено 3,5 млн грн на закупівлю лікувальними закладами підгузків дітям із інвалідністю, відповідно до рекомендацій лікарсько-консультативних комісій та постанови Кабміну. Механізм забезпечення підгузками дітей з інвалідністю чітко визначений Постановою Кабінету Міністрів України (від 3 грудня 2009 року № 1301) - їх видача здійснюється через заклади охорони здоров’я.

 

Інеса Благун пояснила: «У 2016 році на державному рівні на дитячі підгузки не було встановлено оптово-відпускні ціни. Тому медзаклади не мали можливості проводити їх закупівлю. У нашому місті для підтримки таких сімей було прийнято рішення про виплати одноразової матеріальної допомоги з міського бюджету на придбання ними засобів гігієни. В цілому, з 2016 року на виплату такої допомоги спрямовано 11,2 млн грн (2020 рік - 290 дітей на 3,3 млн грн). Сьогодні на державному рівні питання забезпечення підгузками врегульоване, тож повертаємось до порядку видачі підгузків через лікувальні заклади».

 

У департаменті соціальної політики промоніторили міські програми інших міст України: Вінниці, Запоріжжя, Харкова, Львова, Одеси, Дніпра, Нікополя, Кам’янського – забезпечення дітей з інвалідністю засобами гігієни у них проводиться через медичні заклади.

 

Зображення може містити: 1 особа, на сцені, стоїть, сидить та у приміщенні

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: