Криворізькі танкісти відновили пам'ятник полеглим 1943 року морським піхотинцям

ВІЙСЬКОВІ
13.05.19 - 12:18 412

23 травня відзначатимуть День морської піхоти України. Військовослужбовці одного з підрозділів Криворізької 17-ї танкової бригади відновили пам’ятник полеглим 1943 року морським піхотинцям.

У далекому 1943-му на цій висоті відбувалася висадка десанту. Батальйон морської піхоти мав висадитися на берег.

Через сильний шторм, висадили лише одну роту старшого лейтенанта Ольшанського. Десантники не змогли пробитися на Маріуполь, тому прийняли рішення зайняти висоту.

Морські піхотинці тримали її півтора дня, і в ніч на 10 вересня, коли вже інші роти батальйону висадилися та діяли в напрямку порту Маріуполя, приєдналися до батальйону. Восьмеро з них загинули. Тут вони й поховані.

 

«Ідея відновлення пам’ятника морським піхотинцям не нова, ми постійно допомагаємо там, де потрібно, - розповідає командир відділення бригади. - Так, у 2015 році, напередодні 9 травня, ми повідомили керівництву однієї з сільських рад, де перебував наш підрозділ, що хочемо надати допомогу ветеранам Другої світової війни.

 

У цьому селі мешкало п’ять ветеранів-фронтовиків, ми їх привітали і вручили продукти.

 

У зоні АТО, близ нашого підрозділу було розташовано лісництво, а на його території - могила полеглого в 1941 році солдата. Ми вирішили її відновити - дізналися ім’я та прізвище, пофарбували огорожу, висадили квіти.

 

Щодо пам’ятника на братській могилі, то ми побілили навколишні дерева, прибрали бур’ян, попідрізали кущі, спиляли сухі дерева, покосили траву. Усе це зробили зусиллями всього нашого підрозділу». 

 

«На цій висоті десантники чинили шалений опір - кількість нацистів була набагато більшою. Наші захопили у фашистів три гармати та один танк. На цій висоті загинуло вісім морських піхотинців. Рота у повному складі не могла залишити свої позиції, тому відходила невеликими групами в бік Маріуполя для з’єднання з батальйоном. Цим батальйоном було знищено 1200 фашистів та багато техніки. З батальйону загинуло 54 вояки, 60 було поранено, 31 військовослужбовець зник безвісти. Лейтенант Ольшанський згодом загинув у 1944 році у Миколаєві, де тривали запеклі бої», - розповів командир відділення. 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: