Криворізькі зооволонтери просять про допомогу тваринам, евакуйованим з фронтових територій
«Намагаємось привернути увагу до тварин, евакуйованих із зон обстрілів, - пояснює мету заходу Руслана Кульбіда. - Це тварини з Харківщини, Херсонщини, Донеччини. Десь близько 300 тварин ми вивезли і прийняли у себе від різних організацій, зокрема й від Animals.ua. Маємо на утриманні 100 котів, близько 140 собак, гусей, курей, 11 кіз. Кількість тварин росте, нам треба зібрати їх разом в одному місці, потрібні клітки, сіно, корми».
Мрія волонтерів – отримати якусь ділянку в селі за містом, щоб вивезти туди усіх своїх підопічних. Потрібні гроші, щоб сплатити за їхнє лікування, бо чимало тварин були поранені обстрілами, мають ампутації лапок.
«Ми збирали гроші на харчування й лікування, бо тварин привозили у жахливому стані і терміново везли їх до клініки, щоб порятувати життя», - каже пані Руслана.
Допомагає зооволонтерам і ГО «Українське братство».
«Українське братство» почало займатись тваринами, коли росіяни підірвали Каховську ГЕС, - каже Віктор Міронов. - Ми евакуювали з зони лиха кішок, місцевий зоопарк - з цього почалася наша місія. Коли на Донецькому напрямку розпочався штурм, ми вивозили тварин з Мирнограда, Курахово, Торецька, Селідового, бо інші волонтери евакуювали переважно людей. У нас немає власного приміщення, і не всі люди люблять тварин, тому нам дуже потрібна допомога».
Небайдужі добровольці стикаються у своїй місії з викликами й труднощами: хвостаті бояться вибухів і тікають, ворожі дрони атакують автівки волонтерів, є тяжкопоранені собаки й кішки. Є й логістичні складнощі, коли чотирилапих можна довезти лише з пересадками, доправити до їхніх власників в інші регіони.
«Деякі наші малі друзі вже розміщені у притулках в Києві, Миколаєві, Одесі, вивезені на захід України. Але ніхто не хоче брати з інвалідністю, контужених, ампутантів. Є собаки, які здичавіли, вже спробували трупи і тепер кидаються на людей – це тяжка ситуація, вихід з якою теж треба шукати», - пояснює пан Віктор.
Криворіжці, які люблять пухнастих друзів і мають бажання допомогти, можуть звертатись до волонтерки Руслани Кульбіди та Еко Ферма “Новий Світ”. Сторінка у фейсбук - тут.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
У грудні близько 3 тисяч криворіжців отримають допомогу з міського бюджету на суму 3,2 мільйона гривень
О. Вілкул: Кривий Ріг допомагає всім, хто прибуває до нашого міста з тимчасово окупованих та прифронтових територій
Онлайн-сервіс таксі Uklon буде безкоштовно перевозити медиків