Криворізьких десантників, які пішли у небо, зі скорботою згадували у Тернівському районі

ПАМ'ЯТЬ
14.06.19 - 13:03

Тих, що пішли в небо, десантників 25-ї військово-транспортної авіаційної бригади ЗСУ, - сьогодні зі скорботою згадували у Кривому Розі.

 

5 років тому, 14 червня 2014 року, в аеропорту Луганська бойовиками "ЛНР" був збитий Іл-76 – військово-транспортний літак 25-ї Повітряних Сил Збройних Сил України.

 

Як ми писали, серед загиблих десантників були шестеро наших земляків - криворіжці Валерій Алтунін, Павло Коснар, Антон Самохін, Євген Резніков, Ілько Гайдук і Станіслав Дубяга.

 

Цього дня безсмертний подвиг наших героїчних земляків громадськість вшановує біля меморіалів у Металургійному, Довгинцівському та Тернівському районах. 

 

У Тернівському районі, на площі Героїв України, на мітинг та поминальний молебень зібрались сотні криворіжців, представники районної влади, народний депутат Костянтин Павлов.

 

Як пам'ятаєте, цей монумент у Кривому Розі з'явився першим в Україні на знак увічнення подвигу, самовідданності та жертовності наших полеглих оборонців.

 

За задумом скульптора Володимира Токаря, дві конструкції позаду воїна якраз символізують крила Іл-76.

 

Пам'ять загиблих у протистоянні з російським окупантом бійців містяни вшанували хвилиною мовчання та квітами.

 

Пам'ять і вдячність  -це те, що обєднує криворіжців у щирому ставленні до воїнів різних поколінь. Для нам шанувати криворізьких героїв – значить обертати пам'ять на живу історію рідного міста.

 

"Кривий Ріг став першим містом в Україні, де був офіційно затверджений День вшанування учасників АТО. І цей пам'ятник, у будівництві якого взяли участь багато криворіжців, теж став першим у країні. У Кривому Розі розроблена масштабна програма допомоги бійцям АТО, і я сподіваюся, що так буде завжди", - прокоментував подію народний депутат Костянтин Павлов.

 

Довідково. Слідчі СБУ встановили, що злочинний наказ збивати український літак віддав безпосередньо командувач 58-ю армією ЗС РФ генерал-майор Євгеній Нікіфоров, командирований на Донбас для здійснення воєнного вторгнення та окупації частини території суверенної країни. 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: