Криворізьких дітлахів запрошують узяти участь у міському конкурсі малюнку ім. Григорія Синиці

       Управління культури виконкому Криворізької міськради та філія Міського історико-краєзнавчого музею «Музей-квартира художника Г. І. Синиці» ініціюють конкурс дитячого малюнку імені Григорія Синиці.

Цей конкурс у нашому місті проводиться вже вдруге. Його мета – розвиток дитячих здібностей у галузі колористики як невід’ємної складової української народної творчості та популяризація художньої спадщини видатного українського митця Григорія Івановича Синиці.

Найбільший здобуток художника – його монументальні твори, які визначили новий напрямок в українському мистецтві – сучасну колористичну школу монументального живопису. За досягнення в цій галузі майстер був вшанований державною премією ім. Т. Г. Шевченка. Синиця приділяв значну увагу художньому смаку дітей: «Дитяче мистецтво – це, в першу чергу, його кольорове вирішення – поетичне, образне бачення кольору в природі, помножене на дитячу щирість, правдивість і емоційність – відтворення свого світу краси. Діти, як ніхто з професійного мистецтва, відчувають колір».

Завданням міського конкурсу є розвиток у дітей саме здібностей відчувати емоційний вплив барв, формувати уявлення про навколишній світ через колір.

Журі приділятиме увагу тим дитячим малюнкам, у яких автор виявив свою індивідуальність, творчу фантазію, неординарність мислення.

Малюнки з копіями розмальовок, героїв мультфільмів чи наслідуванням дорослих зразків розглядати не будуть. 

До участі в конкурсі запрошуються діти двох вікових категорій: від 6 до 9 років включно; від 10 до 14 років.

Прийом малюнків триватиме до 20 грудня 2017 року. Надсилати їх слід за адресою: 50027 Дніпропетровська обл.,м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, буд. 13 кв. 18 «Музей-квартира художника Г. І Синиці».

Журі оцінює конкурсні роботи та визначає переможців у кожній з вікових категорій: за I, II, III місця та по 2 заохочувальних призи. Всього – 10 номінантів.

Нагородження переможців конкурсу відбудеться 17 січня 2018 року в межах святкування 110-ї річниці від Дня народження заслуженого художника України Григорія Синиці.

Кращі роботи будуть експонуватися у міському виставковому залі.