Криворізьким юнакам пора "топтати кирзу". У жовтні починається осінній призов до лав ЗСУ

    В Україні хоч і контрактна армія, але призов ніхто не скасовував і не збирається.

Весняний призов відбувся з 1 квітня по 31 травня, на строкову службу до лав Збройних сил, Нацгвардії та Державної спеціальної служби транспорту були призвані 14 тисяч осіб, - повідомляє depo.ua

Осінній призов запланований на період від 1 жовтня до 30 листопада, призвати планують лише 10 тисяч 460 чоловік. 

Призову підлягають чоловіки у віці від 20 до 27 років, які не служили раніше і не мають права на звільнення або відстрочку від військової служби, тоді як 18-19-річні юнаків також будуть викликати на призовні комісії, але служити вони підуть лише у випадку особистої згоди та за умови підписання контракту.

Юнаки з вищою освітою служитимуть 12 місяців, решта - 18 місяців.

Незмінними залишаються і критерії медичного обстеження. Якщо раніше на військову службу брали тих, хто взагалі не мав жодних хвороб, то з 2016-го року непридатними до служби можуть бути визнані лише ті, хто має ускладнену хронічну хворобу, та інваліди. Плоскостопість також уже не буде приводом, щоб визнати призовника непридатним, хіба що у нього плоскостопість з артрозом.

Найголовніше питання, яке вже не перший рік хвилює як юнаків призовного віку, так і їхніх батьків – чи будуть призовники проходити службу в зоні проведення АТО? У Генштабі запевняють, що однозначно не будуть. Більше того – принцип неучасті солдат строкової служби в бойових діях закріплений навіть у військовій доктрині України, яку у вересні 2015-го року затвердив Президент України.

Якщо ж строковик захоче відправитися в зону бойових дій за власним бажанням, то перешкоджати йому ніхто не буде. Але лише після того, як він укладе контракт зі Збройними силами України. 

"Скасування призову точно не буде, і 20-річні юнаки повинні добре навчитися військової справи", – переконаний Президент України Петро Порошенко.

"В умовах протистояння з Російською Федерацією Україна не може відмовитися від призову. Потреба у резервах є занадто великою і критичною для виживання нашої держави", – солідарний з ним секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов.

Особливістю цієї призовної кампанії є те, що правоохоронні органи більше не будуть ловити тих, хто ухиляється від служби. Тепер цим будуть займатись органи місцевої влади.

Нагадаємо, кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу (ст. 335 КК України) передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. Однак, у більшості випадків це покарання є умовним.