Криворізький художник Леонід Давиденко отримав «Золоту зірку культурної дипломатії» 

КУЛЬТУРА
03.07.22 - 13:41

Заслужений художник України, голова Криворізької організації Національної спілки художників України, доцент і викладач кафедри образотворчого мистецтва КДПУ Леонід Давиденко нагороджений Всесвітнім Орденом «Золота зірка культурної дипломатії», - повідомили у міському управлінні культури.

Самобутній митець Леонід Давиденко представляє мистецтво Придніпров’я, що корінням сягає в героїчні часи козаччини. Його твори позначені індивідуальністю і водночас нерозривним зв’язком з давніми традиціями, світом образів легенд і дум. 

 

Народився художник 15 квітня 1954 р. у с. Вільна Слобода Глухівського району Сумської області. Закінчив художньо-графічний факультет Криворізького педагогічного інституту. 

 

У творчому доробку митця понад 1000 творів живопису та графіки. Живописні полотна Леоніда Федоровича поділяються на три цикли: козацький, лірико-метафоричний та фольклорно-міфологічний. Образні засоби майстра натхненні українською орнаментикою, іконою та народною картиною.

 

 Найбільшим за обсягом є козацький цикл. В основі — антологічні образи «козаків Мамаїв» як найулюбленішого сюжету народної картини, поєднані з чуттєво-романтичним творчим баченням автора.

 

Козаки Леоніда Давиденка борються  з ворогом, сумують і сміються. Доброзичливий гумор навіяний українською пісенною творчістю. Народний бурлеск, відгомін певних сцен «Запорожця за Дунаєм» виявляється в роботах «Колиска життя», «У степу», «В садку», «Гопак», «Повернення із шинку», «Рибалки». Проте жарт ніколи не перетворюється на злісне кепкування. 

 

У здобутку митця — альбоми «Живопис та графіка» (2006), «Шедеври української графіки» (2009). Леонід Давиденко організував 90 всеукраїнських і 20 персональних виставок. Його роботи презентують у музеях та приватних колекціях. Митець формує композиції, що активно залучають глядача до співтворчості, активізують приховані духовні сили.

 

Cвоєрідним регіональним стилем Криворізької організації НСХУ, яку очолює Леонід Давиденко, є розмаїття манер і стилів. Незалежно від плюралізму, зберігається потяг до глибинного і прекрасного. 

 

За активну творчу працю та досягнення в образотворчому мистецтві, Леонід Федорович нагороджений лауреатською медаллю Тетяни Яблонської. Відзначений козацькою грамотою Війська запорізького «За велику допомогу та підтримку козацького руху», нагрудним знаком «За заслуги перед містом» III ступеня, медаллю «Козацька слава» I ступеня.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: