Криворізький камертон, зірка з неперевершеною харизмою. Пішла з життя Лариса Суханова

ЖАЛОБА
25.08.20 - 9:47

24 серпня пішла у вічність музична легенда Кривого Рогу Лариса Федорівна Суханова - відмінниця народної освіти, хормейстерка Криворізького обласного музичного коледжу та музичної школи № 1, відома не тільки в нашому місті і в Україні, а й за кордоном (у Німеччині, США, Ізраїлі).

96-річна Лариса Федорівна присвятила музиці й викладацькій справі більше 70 років. Без дітей вона просто не мислила свого життя, а своє покликання бачила в тому, щоб прищепити учням цікавість до музики, розкрити їх талант і допомогти у підкоренні мистецьких вершин. 

 

Лариса Суханова закінчила Київську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського за класом хорового диригування. Училася у композитора і завідувача кафедрою хорового диригування М.І.Веріковського. Пізніше викладала у Кам'янець-Подільському та Читинському музичних училищах, деякий час диригувала солдатським хором Київського військового округу. 

 

У 1965 році в Кривий Ріг Ларису Федорівну, вже як висококваліфікованого хормейстера, запросив перший директор Криворізького музичного училища М. Ромасенко. Відтоді Суханова керувала дитячими хоровими колективами, викладала в музучилищі, а деякий час - у педагогічному інституті.

"Наша улюблена вчителька, наш камертон життя, наша Зірка, красива, всіма улюблена, добра, мудра й прекрасна. Про неї можна писати і говорити нескінченно, її цінували, але вона заслуговувала на більше. Її життя було віддане улюбленій справі, дитячому хоровому мистецтву, і головні герої її життя - діти, їх вона любила більше за себе! І діти, і студенти - всі, хто спілкувався з Ларисою Федорівною, був зачарований її харизмою, гумором, талантом і добротою! Вона була неперевершена, це особистість, жінка і учителька, яка сотням учнів прищепила любов до співу", - з сумом згадує свою шановану колегу Наталія Бизова.

 

"Пішла з життя легенда нашого міста, нашого музичного коледжу Лариса Федорівна Суханова. Нам здавалося, що вона буде з нами завжди. І вона, дійсно, буде у наших серцях назавжди. Сумуємо, глибоко співчуваємо близьким. Світла пам'ять!" - відгукнулася світлим спогадом викладачка КОМУ Маргарита Кратінова.

 

Творчий шлях Лариси Суханової був відзначений яскравими подіями, любов'ю дітей, шаною колег і визнанням - численними нагородами, дипломами й грамотами. Серед них - Почесні грамоти від керівництва нашого міста і області, грамота «За відмінну роботу» від художнього керівника Національного академічного народного хору імені Г. Верьовки, Героя України, народного артиста СРСР Анатолія Авдієвського.

 

Фото з соцмереж.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: