Кривий Ріг б’є на сполох: злодії зухвало розкрадають металеву й кабельну продукцію

БЛАГОУСТРІЙ
16.04.19 - 12:49

"Залізний" заробіток - поза законом. Вартість одного кілограму металу в пунктах прийому по Україні коливається від 3-х до 145-ти гривень. Все залежить від типу металобрухту. За шмат покинутої труби багато не виручиш, а от ціла секція огорожі з мосту - вагоміша нажива.

Так, нещодавно крадії «обнесли» міст на Староярмарковій вулиці. Свідків не знайшлося, але місцеві мешканці не дивуються.

«Мабуть, знадобилося комусь. Ми ж нічого зробити не можемо, якщо й робимо зауваження, то це все марно», - скаржиться мешканка Центрально-Міського району Юлія.

 

 

Водночас, на деяких житломасивах практично не залишилося металевих люків. Ті, що вкрали, замінили на бетонні. Відкриті каналізаційні отвори легко можуть стати причиною травми. Окрім каналізаційних люків, металісти охочі до кабелю з кольорового металу. Через крадіжки кабельної продукції у місті майже на 80% відсутній стаціонарний зв’язок.

«Ми можемо говорити про значні збитки внаслідок крадіжки металоконструкцій. Досить часто без стаціонарного зв’язку залишаються і наші надзвичайники: ДСНС, поліція, швидка. Це вже серйозний резонанс», - зауважує заступник міського голови Олександр Катриченко.  

 

Понад півтисячі крадіжок зареєстрували тільки в лютому. Дісталися злодії і зовсім нових об'єктів інфраструктури. Сучасні контейнерні системи, якими замінили розбиті сміттєві баки в багатьох районах міста, - тепер нова нажива для зловмисників. 
«Тільки за останню добу було викрадено 10 люків Кривбасводоканалу. З недавнього - викрадення металевої огорожі на шляхопроводі у Центрально-Міському районі та системи поводження з побутовим сміттям у місті»,  - розповів Олександр Катриченко. 

 

 

По вулиці Матусевича нова система для збирання сміття була встановлена на прохання мешканців. Три дні потому на одній із них недорахувалися металевих воріт. 

«Через відкриті контейнери розлітається сміття, пакети, тож було прийняте рішення на цьому майданчику встановити 3 системи, наразі одна з них вже виведена з ладу, тож можемо говорити про завдану шкоду, апелюючи цифрами», - додав заступник міського голови. 

 

 

Люди зробили власні висновки - поки працюватимуть пункти прийому металу, новий сміттєвий майданчик довго не протримається.

«Потрібно закрити всі пункти прийому металобрухту - і проблема одразу ж зникне. Зробити це нікому, тож метал приймають, як і приймали, і продовжують красти кабелі», - скаржиться мешканець Металургійного району Віктор Крижановський.

 

У поліції статистику крадіжок металоконструкцій не ведуть, - повідомили у прес-службі міського відділу. Немає в єдиному реєстрі і випадків останніх днів. Натомість у мерії добре знають про збитки від кожного такого факту.

«Без жорсткої реакції з боку правоохоронних органів навести лад фактично неможливо», - впевнений Олександр Катриченко.

 

Криворіжці продовжують повідомляти нашому телеканалу про нові випадки крадіжок металу. Стати на захист міського майна готова громадськість. А тим часом поліція такої активності не виявляє.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: