Кривий Ріг першим в Україні розпочинає підготовку до наступного опалювального сезону

     За дорученням мера Юрія Вілкула в місті створили штаб з підготовки до осінньо-зимового періоду 2018-2019 рр. Рішення про це було прийнято на засіданні міськвиконкому 10 січня.

    Міський голова Юрій Вілкул зазначив: «Підготовка до нового опалювального сезону починається на наступний день після закінчення попереднього опалювального періоду. Для цього ми створюємо комісію, в яку увійшли депутати, керівники тепло-, газо- і водопостачальних підприємств. Цим рішенням ми закладаємо основу для забезпечення стабільної життєдіяльності міста».

    Серед пріоритетних напрямків підготовки до нового опалювального сезону є підготовка 98 котелень, 124 теплорозподільчих пунктів, мереж електропостачання, ремонт доріг, підготовка до прибирання снігу. Мер поставив завдання, щоб до 31 серпня 2018 року всі бюджетні заклади (школи, дитячі садки, лікарні, палаци культури, дитячо-юнацькі спортивні школи) отримали паспорти готовності до роботи в осінньо-зимовий період.

    Також міський голова дав доручення збільшити обсяги робіт з теплової ізоляції.

    «Тільки завдяки допомозі міста в 2017 році ми виконали ізоляцію 17 км труб. Використовуємо сучасний матеріал алюхолст, що дозволяє зменшити тепловтрати. Гроші на його придбання виділило місто. У цьому році плануємо відновити 10 км теплової ізоляції», - зазначив директор КП «Криворіжтепломережа» Сергій Мітін.

    Ще один з ключових напрямків роботи – ремонти покрівель. «Це один з основних і найважливіших видів ремонту багатоквартирних будинків, від якого залежить комфорт мешканців. У 2018 році управителями заплановано відремонтувати покрівлю в 1 164 будинках», - доповів начальник управління благоустрою та житлової політики Іван Карий.

    Для розчищення доріг, тротуарів і прибудинкових територій від снігу заплановано залучити близько 80 одиниць спеціалізованої техніки, зокрема й додаткові машини, закуплені містом у 2017 році: 9 вантажних автомобілів на базі шасі Ford, 2 грейдери, навісне обладнання «Арктик машин» для навантажувача «Хюндай».

    Загалом для утримання автомагістралей взимку підготовлено 123 одиниці снігоприбиральної техніки, 5 тисяч тонн посипкового матеріалу, зокрема, для посипання прибудинкових територій – 800 тонн.

    Член виконкому Костянтин Павлов наголосив: «Дуже серйозні труднощі в роботі теплопостачальних та інших підприємств міста зумовлені величезними боргами держави за пільговими програмами. Тільки за 2017 рік держава недоплатила криворізьким підприємствам 464 млн грн за субсидіями на житлово-комунальні послуги, ще майже 40 млн грн - за пільгами. Це величезні кошти, які підприємства могли б використати для ремонтів котелень та утеплення теплотрас. Але головне – для розрахунків за енергоносії».