Кривий Ріг попрощався з офіцером, Почесним громадянином міста Олександром Голяковим

ЖАЛОБА
28.02.20 - 13:32

Сьогодні Кривий Ріг прощається з полковником Національної гвардії, Почесним громадянином міста Олександром Голяковим, який у віці 58 років помер від тяжкої хвороби. З цієї причини у місті оголошено жалобу.

Жалобна церемонія відбулася у Палаці культури «Мистецький».

 

Провести Олександра Леонідовича в останню путь прийшли сотні криворіжців: рідні померлого, гвардійці, представники міської влади, бойові побратими, близькі та знайомі офіцера.

 

«Важко підібрати слова, - зазначив на прощальній церемонії мер Юрій Вілкул. - Сьогодні ми прощаємось з людиною, з якою протягом довгих років пройшли великий шлях у нашому місті. Він героїчно здолав багато перепон, але хворобу, на жаль, здолати не вийшло. Пригадую, коли в 2014 році почалася АТО, як він турбувався за долю солдатів, як намагався допомогти все організувати, які бронежилети краще підібрати. У 2014 році він визволив з полону нашого земляка Олександра Піскуна – це був його бойовий подвиг. Ми проводимо Голякова саме в цих стінах, бо він чимало заходів тут влаштовував для своїх підопічних. Що б не робив, чим би не займався, все робив якісно. Був чудовим батьком, чоловіком і дідом..."

 

Відспівають померлого у Свято-Преображенському соборі. Поховають Олександра Голякова на Центральному цвинтарі.

 

Нагадаємо, Олександр Голяков народився 3 липня 1961 року у селищі Якшанга Костромської області. У 1983-му закінчив Полтавське вище зенітне ракетне командне училище та отримав кваліфікацію офіцера з вищою військово-спеціальною освітою – інженер по експлуатації радіотехнічних засобів та до 1989 року проходив військову службу у Туркестанському військовому окрузі в артилерійських підрозділах.

Упродовж трьох років, з 1989 по 1992 роки, проходив службу як військовий спеціаліст у Сирійській Арабській Республіці. Повернувшись додому, продовжив службу спочатку у Сухопутних військах, а згодом – у лавах Національної гвардії України, пройшовши військовий шлях від заступника командира-начальника штабу зенітного дивізіону до командира Криворізької бригади, яку офіцер очолив у 2001 році.

У 2002 році полковник закінчив Національну академію оборони України та у 2012-му – Національну академію внутрішніх справ за фахом «Правознавство» (бакалавр). У вересні 2014 року підписав контракт із Національною гвардією України та служив по теперішній час.

Нагороджений медалями «За бойові заслуги» та «За військову службу Україні». У 2016-му році полковнику Голякову присвоєно звання Почесного громадянина міста Кривого Рогу. Був одружений, двоє дітей, які також обрали військовий шлях, – син та донька проходять службу у Національної гвардії України.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: