Кривий Ріг посів 9 місце в Україні за рівнем забруднення атмосфери

        Серед 39 міст України з найбільш забрудненим повітрям першу сходинку посів Маріуполь.  

Кривий Ріг опинився в рейтингу на 9 місці.

Про це повідомили у відділі інформації Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського.

Після Маріуполя, в порядку зниження, слідують Одеса, Луцьк, Кам'янське, Дніпро, Київ, Миколаїв, Слов'янськ, Кривий Ріг, Краматорськ, Рубіжне, Лисичанськ і Запоріжжя.

"Всі ці міста оцінюють за високим рівнем забруднення", - констатували в ЦГО.

 За підсумками 2017 року, рівень забруднення атмосфери в Маріуполі і Дніпрі характеризувався як дуже високий, в інших містах - високий. Торік у списку з високим рівнем забруднення атмосфери перебували в порядку зниження Кам'янське, Одеса, Слов'янськ, Миколаїв, Луцьк, Київ, Кривий Ріг, Краматорськ, Лисичанськ, Запоріжжя, Рівне, Рубіжне та Ужгород.

В обсерваторії пояснили, що високий рівень забруднення атмосферного повітря великих міст був обумовлений здебільшого підвищеним вмістом специфічних шкідливих речовин - формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, з основних домішок - діоксиду азоту, оксиду вуглецю.

Найменш забруднене повітря в січні-червні 2018 року було в таких містах, як Горішні Плавні (на 39-му місці), Ізмаїл (38), Світловодськ (37), Чернівці (36) і Харків (35).

Варто зазначити, що оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснювалася за даними спостережень 129 стаціонарних постів державної системи моніторингу гідрометеослужби.

В атмосфері визначався вміст 22 забруднюючих речовин, враховуючи вісім важких металів.