Кривий Ріг продовжує розвивати ґрантові державні й міжнародні програми

АКТУАЛЬНО
14.03.25 - 16:04

Ґрантові кроки до власного успіху.  Кривий Ріг  продовжує допомагати підприємцям залучати фінансову підтримку від держави та міжнародних партнерів.

З переможцями ґрантових програм в  Саксаганському та Центрально-Міському районах поспілкувався в. о. міського голови Юрій Вілкул.

 

Системна робота в цьому напрямку у Кривому Розі триває  2,5 роки.  Державні ґранти на майже 37,5 млн грн торік  отримав 151 суб’єкт господарювання, створено понад 260 нових робочих місць. Міжнародними ґрантами скористалось  65 підприємців на майже 14 млн грн.

«Це не лише розширення підприємницької когорти міста, а й збільшення виробництва товарів і послуг, додаткові робочі місця та зміцнення міської економіки. Вже у цьому році проведено понад 300 зустрічей. З початку цього року 47 підприємців подали заявки на майже  5,3 млн грн, 10 з них - вже отримали 2,4 млн грн. У процесі створення  53 нових робочих місця.  Цю роботу будемо посилювати й надалі»,- підкреслив Юрій Вілкул.

Комплексну допомогу з формування необхідного пакету документів потенційним учасникам ґрантових програм надають відділи або сектори управління проєктами у партнерстві з Центром зайнятості, Ощадбанком. Такі спеціалізовані відділи або сектори вже створені в трьох районах міста - Саксаганському, Металургійному та Центрально-Міському. В інших районах цими питаннями займаються відділи економіки  або  розвитку  підприємництва.

 

15 підприємців з  Саксаганського та Центрально-Міського районів подали заявки за програмою «єРобота», 4 - очікують фінансування на суму в майже 900 тис. грн.

 

Катерина Степанянц  вже 8 років у сфері побуту, має барбершоп та тату-студію «Cultura» з 2024року. Основна місія студії – створити простір, де кожен клієнт почуватиметься комфортно, отримає якісний сервіс та можливість самовираження.

«Завдяки державній програмі «Ґрант на власну справу» змогла відкрити свій заклад, почала працювати на себе, сплачувати податки,  створила робочі місця. Після консультації у Саксаганському виконкомі у листопаді 2023 року отримала ґрант на суму 238 550 гривень. На ці кошти купила обладнання, меблі, сплатила послуги з маркетингу, облаштувала два робочих місця для барберів та компенсувала вартість оренди приміщення. Оформила двох найманих працівників. Свій бізнес планую розширювати й надалі», - каже підприємиця.  

 

Андрій Чаус – у своєму бізнесі з 2013 року,  має власне СТО. Окрім широкого спектру послуг з ремонту та переобладнання транспортних засобів, його станція технічного обслуговування займається роздрібною торгівлею деталями та приладдям для автотранспорту.

«Ми розуміємо, як потрібні зараз відремонтовані авто - щоб машина була «на ходу», а особливо тим хто захищає наше місто, країну. Тому, з перших днів війни не перестаємо волонтерити та допомагати військовим. Робимо технічний огляд транспортного засобу, діагностику, ремонт, шиномонтаж, вулканізацію, кондиціонування, кузовні та малярні роботи.  Пакет документів надав до  Центрально-Міського райвиконкому, а в 2023 році вже отримав майже 212 тис грн  за урядовою програмою єРобота. На них закупив двостійковий автомобільний підйомник та апарат для заправки кондиціонера та працевлаштував двох найманих працівників, один з яких внутрішньо переміщена особа. Є плани на майбутнє: хочу отримати ґрант на придбання дизельно-генераторної установки, працюємо над цим»,- сказав Андрій.

Нагадуємо, подати заявку на отримання ґранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. З питань участі у державних та міжнародних програмах та координації дій підприємці Кривого Рогу можуть звернутися до районних виконкомів або до управлінь розвитку підприємництва та економіки виконкому Криворізької міськради.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: