Кривий Ріг - у Каннах. У програмі Каннського кінофестивалю покажуть стрічку, зняту у нашому місті

КУЛЬТУРА
14.05.19 - 15:15

Сьогодні на півдні Франції відкривається 72-й Каннський міжнародний кінофестиваль. Масштабну подію у світі кіно традиційно відвідають кращі представники Голлівуду і європейського кінематографу.

До конкурсної програми міжнародного увійшли 19 картин. Український фільм "Анна" потрапив до конкурсної програми короткометражних стрічок. 

 

Цю короткометражку знімали у Кривому Розі, - повідомляє gazeta.ua.

"Останніми роками зросла увага до українського кіно та до України як до місця, де відбуваються історії, - каже співпродюсер "Анни" Віталій Шереметьєв. - Наша історія відбувається на сході України, охопленому війною.

Головна героїня — мати-одиначка середнього віку. Працює на м'ясопереробному комбінаті. Мешкає у старій занедбаній квартирі. Прагне змін, мріє про краще життя для себе і 16-річної доньки. По радіо чує рекламу вечірки, що влаштовують для іноземців, які подорожують у пошуках кохання, і вирішує відвідати захід. 

 

Стрічку знімали у двох містах. Спочатку автор і режисер нашого фільму, громадянин Ізраїлю Декель Беренсон пожив трохи в Києві — йому треба було ввібрати місцеву культуру й автентику. Тоді ми почали обговорювати, де можемо знімати.

 

Зібрали фотографії з різних міст України та обрали Кривий Ріг, з'їздили туди. Декель був вражений цим містом. Початково ідея була все фільмувати там. Через логіку виробництва й вибору локацій ми розбили знімання на два міста — Київ і Кривий Ріг.

Більша частина знята у Кривому Розі".

 

У нашому місті кінематографісти побачили образ сходу України. Конкретної прив'язки до бойових дій у фільмі немає. Автори кажуть, що їм знадобилось пострадянське українське індустріальне місто, його атмосфера.

 

У фільмі піднімається гостра для всієї країни тема секс-туризму.

 

"Про будь-яка проблемну тему, якщо вона існує, треба говорити, - переконаний Віталій Шереметьєв. - Це допомагає людям досягти розуміння питання, а не займати тільки одну позицію. І звісно ж, розкриття будь-якої теми залежить від тональності, в якій про неї розповідається. Це сильно змінює кут зору. Не хотів би спойлерити, але можу сказати, що це стрічка з певною часткою іронії. Попри те, що тема серйозна і є проблемною для України".

 

Українська прем'єра "Анни" відбудеться на Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" (з 25 травня до 2 червня).

 

Програма українських заходів у межах Каннського кінофестивалю має такий вигляд:

16 травня – український прийом, що пройде за підтримки Посольства України у Франції;

17 травня – бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers, який проводиться четвертий рік поспіль Фондом Ігоря Янковського спільно з Держкіно;

22 травня – світова прем'єра фільму "Додому";

23 травня – світова прем'єра фільму "Анна".

 

Нагадаємо, режисер Сергій Лозниця теж обрав Кривий Ріг для зйомок фільму "Донбас" за атмосферою промислового регіону, краєвидів, архітектури та інфраструктури, схожих з Донбасом.

 

72-й міжнародний кінофестиваль відкриють новим фільмом Джима Джармуша «Мертві не вмирають». Почесну Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю вручать Алену Делону.

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: