Кривий Ріг у жалобі вклонився пам'яті 53-х загиблих в Афганістані земляків

ПАМ'ЯТЬ
15.02.19 - 14:33

Близько півтисячі містян сьогодні зібрались біля меморіалу загиблим воїнам-афганцям у парку "Ювілейний", аби вшанувати пам'ять земляків, які не повернулись з далекої війни. 53 криворіжці загинули в Афганістані. Рівно 30 років тому офіційно завершилось виведення радянських військ з території республіки. До пам'ятника принесли квіти родичі, побратими, близькі загиблих, земляки.

53 - цифра, закарбована в історії нашого міста. Саме стільки криворізьких воїнів-інтернаціоналістів поклали свої життя у військовій кампанії на території Афганістану.

Десятирічна війна за тисячі кілометів від дому забрала життя тисяч українців, і сьогодні, в день 30-річчя виведення військ з Афганістану, криворіжці вшановують пам'ять полеглих.

Серед присутніх на мітингу - ветерани Афгану, побратими, родичі та близькі загиблих, міський голова, народні депутати, військові, курсанти і небайдужі містяни.

 

Церемонію відкрив криворізький міський голова. 

"Я вдячний нашій організації ветеранів Афганістану, яка є дійсно згуртованою, до неї прислухаються не тільки в нашому місті, а й в області, в Україні. Дякуємо вам за те, що ви справжні. Ви колись піднімались в атаку і йдете в неї до цієї пори", - звернувся до присутніх Юрій Вілкул. 

Шану нашим загиблим землякам віддали з належними військовими почестями.

 

"Хочеться сказати слова подяки тим хлопцям, які з честю і гордістю виконали свій військовий обов'язок. Сьогодні деякі люди говорять про те, що ніхто їх туди не посилав, ніхто нічого не робив. І не потрібно їм було там бути. Але вони виконували свій військовий обов'язок з честю і гідністю. Це люди, які своїм яскравим прикладом показали, якими треба бути насправді", - зауважив Андрій Гальченко, народний депутат України.

 

До 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, у нашому місті поклали квіти до всіх пам'ятних знаків полеглим воїнам.

 

Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули близько 15 тисяч вояків, із них майже 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей - сиротами.

Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. З афганської війни не повернулись 200 мешканців Дніпропетровщини.

 


 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: