Кривий Ріг вимагає від "Арселора" виконання вимог екологічної програми природоохоронних заходів

ВАЖЛИВО
22.02.19 - 10:08 685

Місто вимагає від "АрселорМіттал Кривий Ріг" виконання передбачених екологічною програмою природоохоронних заходів.

У лютому міським автоматизованим постом №5 (Нікопольське шосе), який знаходиться в зоні впливу «АрселорМіттал Кривий Ріг», було зафіксовано перевищення викидів оксиду вуглецю та сірководню.

При цьому пост підприємства також передавав перевищення, тільки з перебоями, і на сьогодні немає можливості відстежувати показники рівня забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони «АрселорМіттал».

 

Управління екології звернулося до підприємства з вимогою припинити забруднювати навколишнє середовище - знизити потужності на період несприятливих погодних умов.

 

«Найбільше обурює в цій ситуації те, що підприємство показує чорне, а говорить - біле. На межі санітарно-захисної зони пилу вдвічі більше, ніж належить. Для них це нормально. Вітер постійно жене пил з відвалів на Гданцівку - теж добре. На практиці, за останні 3 роки якість стану повітря не покращилася, а кількість викидів не зменшилася», - зазначив заступник голови ГО «Екологічна рада Криворіжжя» Едуард Горевий.

 

У межах міської екологічної програми, в 2019 році, за завданням мера Юрія Вілкула, триває розвиток системи моніторингу в онлайн-режимі. До діючих 5 міських постів планують підключити 3 пости «Арселора» і 9 постів підприємств "Метінвесту" - на Північному, Центральному, Інгулецькому комбінатах і Криворізькому ремонтно-механічному заводі. Контролювати результати моніторингу жителі міста можуть на Криворізькому Ресурсному центрі.

 

Важливо відзначити, що місто разом з громадськістю вимагатиме посилити для основного підприємства-забруднювача вимоги виконання природоохоронних заходів у межах міської екологічної програми.

Зокрема, мова йде про виведення з експлуатації до кінця 2019 року морально застарілого обладнання (40 років експлуатації) - коксових батарей №1,2, агломераційного цеху металургійного виробництва; до кінця 2020 року забезпечити реконструкцію газоочисток на аглофабриці №2.

 

Установити фактичне дотримання природоохоронного законодавства підприємством, за результатами перевірки, має право тільки державна екологічна інспекція.

При цьому остання комплексна планова перевірка підприємства була в 2015 році. У 2017-2018 роках «АрселорМіттал» неодноразово не допускав інспекцію для проведення таких перевірок.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: