Купатись - заборонено! Популярні серед криворіжців місця для купання - небезпечні

      26 липня представники Центрально-Міського райвиконкому, разом із рятувальниками та журналістами, провели рейд місцями відпочинку біля водойм.

Мешканці району в пошуках порятунку від спеки часто-густо обирають небезпечні локації для купання.
   
Рятувальники і представники виконкому Центрально-Міської райради регулярно проводять такі рейди по місцях відпочинку біля водойм, інформують містян про можливі ризики й небезпеку, вручають пам’ятки із правилами поведінки на воді. Нехтувати ними не рекомендують. 

Мальовничий гранітний кар’єр поблизу житлового масиву Карачуни. 

«Це місце є небезпечним через те, що воно знаходиться в скелястій місцевості, тут велика глибина. При надзвичайній ситуації рятувальникам дуже буде складно сюди дістатись задля порятунку людей», - роз'яснює Юрій Буряк, інспектор 10-ї Державної пожежно-рятувальної частини. 

Ще одне популярне місце – водоспад на вулиці Тихій, що на Гданцівці. Місце вважають небезпечним і мало дослідженим. 

«Водоспад у цій локації створює коловерті, дно до кінця не обстежене, тому купання тут теж становить небезпеку. Ми категорично не рекомендуємо тут плюскотатись», - зауважує Юрій Буряк.

Біля гідротехнічної споруди на річці Інгулець полюбляють плескатися у воді діти. Зовні оригінальна конструкція, зручні місця для пірнання. Але насправді локація зовсім не призначена для водних процедур. Щороку тут гинуть люди. Більшість із них – неповнолітні. 

На цій гідроспоруді купатись заборонено. Тим не менш, діти регулярно приходять сюди і стрибають з бетонних плит. У червні цього року тут потонув 16-річний хлопець.

«Це місце асолютно не пристосоване для купання. У якому стані дно після проведення технічних робіт, ми взагалі не знаємо. На річці постійні вири. Для того, щоб попередити загибель людей на воді, розміщуємо перелік заборонених місць у засобах масової інформації - на телебаченні, в газетах, на вебсайтах міськвиконкому, райвиконкому», - пояснює Ігор Мягков, фахівець Центрально-Міської райради з питань цивільного захисту.

На початку пляжного сезону в місті планували відкрити три облаштовані зони для купання. Наразі ситуація значно погіршилась, стверджують фахівці.

До літнього купального сезону готували три пляжі - в Центрально-Міському районі (в парку ім. Ф. Мершавцева), в Інгулецькому районі (на водоймі житлового масиву Південний ГЗК) та в Тернівському районі (на водоймі по вулиці Маршака). Два останніх так і не відкрили через погану якість води. У парку ім. Ф. Мершавцева пляж був відкритий і до недавнього часу працював».

На місцях, що становлять небезпеку для відпочивальників, встановлені попереджувальні таблички. Деякі містяни зривають ці дошки і продовжують освіжатись в рекреаційних зонах.

Але через невідповідність якості води санітарним нормам, наразі містянам немає де безпечно купатись у межах Кривого Рогу.