Леонардо би позаздрив. У Кривому Розі відкрилася виставка «Мона Ліза в дитячій творчості»

КУЛЬТУРА
03.04.24 - 17:05

У Криворізькому виставковому залі презентували дитячі роботи, яким позаздрив би сам Леонардо да Вінчі. А все тому, що малювали юні криворізькі художники Джоконду.

На вернісажі виставили роботи переможців міського відкритого конкурсу малюнків «Олівець-малювець». Мона Ліза вийшла у кожного різна - шедевр світового мистецтва дітлахи змалювали на свій лад.

 

Виставка зібрала десятки зображень Джоконди: загадкових і кумедних, веселих і похмурих, витончених і комічних. Такою Мону Лізу могли побачити лише дитячі очі. Споглядаючи картини, не знаєш, чого тут більше – дитячої безпосередності чи дорослої спостережливості.

 

Виставка «Мона Ліза в дитячій творчості» є частиною міського проєкту «Рік французької культури». Найкращі роботи представлять у французькому посольстві в Україні. Зараз ведуть перемовини про їх презентацію у посольстві України у Франції.

 

«У Кривому Розі маємо багато творчих проєктів, зокрема й міжнародних. Вся  Україна пишається талановитими криворізькими митцями. Завдяки укриттям, у Кривому Розі сьогодні діють і художні, і музичні школи. Маємо  можливість проводити різноманітні конкурси, в яких беруть участь наші діти і учасники з інших міст України, а також і з Франції», - говорить заступник міського голови Сергій Мілютін.

 

Спеціальний гість виставки – відомий саксофоніст і джазмен із Кривого Рогу Віктор Павелко. Він працює викладачем Львівської  національної музичної академії, Київського інституту музики ім. Глієра, є багаторазовим учасником «Львів-джаз-фесту». До нашого міста музикант приїхав задля того, щоб зіграти разом з оркестром Артема Зінченка. Для відвідувачів столичний гість разом із оркестрантами зіграв кілька творів, аранжування для яких зробив Зінченко.

 

Наступного року «Олівець-малювець» відзначатиме свій 20-й ювілей. Організатори вже сьогодні роблять усе для того, аби цей дитячий конкурс став міжнародним, а до його журі долучилися не лише українські, а й європейські експерти.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: