Let's talk about it: МОН розробило концепцію розвитку англійської в університетах

ОСВІТА
17.07.19 - 17:44

Володіння англійською на рівні В1 стане обов’язковою умовою для вступу у виші, а ЗНО з мови складатимуть усі бакалаври без винятку. МОН планує підвищити рівень знання іноземної для студентів до 2023 року.

Концепція передбачає організацію мовних курсів та інтенсивів у вишах, проведення частини профільних дисциплін іноземною мовою та регулярні «скринінги знань». Випускники повинні володіти англійською на рівні не нижчому, ніж В2. 

«Всі дослідження демонструють, що економічний розвиток країн дуже залежить від знання громадянами англійської мови. І сьогодні, коли ми дивимось на Україну, то з не англомовних країн Європи, яких є 32, ми за рівнем знання англійської мови перебуваємо на 28 місці з 32»,- відзначила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

 

 

За планом МОН, до 2023 року всі студенти повинні опанувати мову на відповідному рівні. Та якщо рівень вступника нижче В1, це не позбавляє його права брати участь у конкурсі на вступ до вишу в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року (до 1 вересня або до 1 жовтня) повинні пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1.
 

 

У середньостроковій перспективі впродовж 5-7 років планують замінити випускний іспит обов'язковим стандартизованим єдиним вихідним (кваліфікаційним) іспитом з англійської мови для всіх бакалаврів. Документ також передбачає розвиток безкоштовних он-лайн курсів для самостійного додаткового вивчення учнями та студентами англійської мови.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: