Лікарняний - без візиту до лікаря. Як це зробити і що треба знати?

АКТУАЛЬНО
09.02.22 - 12:23

Українці зможуть дистанційно відкривати е-лікарняні.  Відповідний наказ розробило та видало Міністерство охорони здоров‘я. 

«Пацієнти, які мають прояви грипу, гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, або гострого респіраторного захворювання, можуть відкрити електронний лікарняний без візиту до лікаря ", - сказав очільник МОЗ Віктор Ляшко.

 

Він пояснив, що у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або гострої респіраторної інфекції пацієнт може зателефонувати до свого лікаря й отримати від нього рекомендації щодо лікування. За результатами такої консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного.

 

Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має звернутися до лікаря на особистий огляд для подовження терміну своєї непрацездатності шляхом створення нового медичного висновку.

 

«Це значно розвантажить лікаря та дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів із хворими на коронавірусну хворобу", - зауважив Віктор Ляшко.

 

Джерело: МОЗ.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: