"Літопис Чорного Тюльпана". Дніпряни зі сльозами дивились стрічку, зняту журналістами "Рудани"

ПОДІЯ
07.05.19 - 11:46

У дніпровському Будинку мистецтв показали "Літопис "Чорного Тюльпана" - документальну стрічку, зняту журналістами "Рудани". 

Фільм розповідає історію пошуковців, які у 2014 році добровільно, в складі Гуманітарної місії «Чорний Тюльпан», взяли на себе відповідальну місію: шукати тіла загиблих воїнів в зоні АТО і повертати їх близьким.

Літопис знятий журналістами ТРК «Рудана» і знімальною групою «Чорного Тюльпана» - Вікторією Сімкіною (журналіст), Костянтином Сологубом (оператор), Сергієм Ільченком (режисер монтажу), і самими волонтерами, які часто знімали так, щоб не помітили бойовики.

Документальні кадри були зафіксовані волонтерами-пошуковцями на лінії розмежування в 2014-2015 роках, запис спогадів відбувся в 2016-2017 рр., монтаж здійснили в 2017-2018 рр.

Фільм - відверті розповіді цивільних учасників АТО на сході України і їхні відеоматеріали.

 

"Вдячні організаторам показу - Союзу кінематографістів України, - коментує Вікторія Сімкіна. - Показувати фільм іменитим колегам - справжнім профі, це, знаєте, особливе випробування! І година промайнула на одному диханні. Дякую за ті слова, які нам як авторам додали впевненості в тому, що робимо! Хоча авторство в нашому випадку - поняття відносне. Важливіше бути учасником того, що відбувається. Тоді в 2014-15-му. І знати, що поруч ті, хто не зрадить. Наші тюльпанівці. Ті, з ким разом писали цей Літопис. Літопис нашого з вами життя, ціною смерті справжніх.

Просто як 70 з гаком років тому. І це порівняння особливо гостро саме сьогодні, напередодні Дня Перемоги. Адже після показу ми їдемо в Петриківський район. Веземо додому бійця Другої Світової Кузьму Ільченка, який загинув під Смоленськом. Ось так, на перехресті двох воєн. Кузьма, практично, був з нами на показі фільму про війну сьогоднішню. Тільки знали про це не всі..."

 

Глядачі, які завітали до дніпровського Будинку мистецтв, залишилися під глибоким враженням.

 

"Благородна робота, активна громадянська позиція пошуковців ВГО «Союз «Народна пам’ять» стали лейтмотивом фільму, - зазначила Валентина Слобода. - Перегляд фільму не залишив байдужими, зворушив до сліз усіх присутніх, особливо глибоко схвилював серця молоді. Актуальність фільму – беззаперечна. Війна - це смерть і велике горе як для самих учасників подій, так і для їхніх родин. Знати, розуміти і не допускати цього – головна ідея фільму".

 

Стрічку з болючою і гіркою правдою про нашу війну вже переглянули мешканці Кривого Рогу, Дніпра, Києва, Харкова, Сєвєродонецька - більше десятка українських міст. 

 

 

 

Фото - учасників перегляду стрічки.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: