"Магічні ритуали" від фальшивої переможниці "Битви екстрасенсів" принесли шахраям понад 4 мільйони гривень

КРИМІНАЛ
11.03.19 - 12:30

Слідчі ГУНП в АР Крим та м. Севастополі закінчили досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно злочинної організації, яка складалася з восьми осіб. Матеріали кримінального провадження скеровані до суду, обвинуваченим загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Зловмисники діяли упродовж кількох років. У своїй діяльності вони використовували ролик за участі переможниці українського телевізійного проекту "Битва екстрасенсів".  

 

Протягом трьох останніх років у столиці нашої держави через шахрайську схему злодії отримували гроші від мешканців анексованого Криму під приводом проведення магічних ритуалів.

 

Поліцейські встановили: більше двох років у Києві існувала створена чотирма зловмисниками шахрайська схема заволодіння грошима громадян.

Під приводом проведення «магічних ритуалів» члени групи від імені переможниці "Битви екстрасенсів" ошукували громадян.

Створивши відеоролик із її зображенням, вони демонстрували його на території Криму та країн ближнього зарубіжжя.

За вказаними у відео телефонами до шахраїв зверталися довірливі громадяни з бажанням вирішити свої проблеми зі здоров’ям та особистим життям.

 

Вартість таких "послуг" коливалася від 40 до 60 тисяч доларів США.

Коли жертва, не відчуваючи ніякого позитивного впливу на своє життя, розуміла, що її ошукали, і вимагала повернути гроші, аферисти погрожували їй «кармічною» розправою.

Одна з таких постраждалих звернулася по допомогу до Головного управління Національної поліції. 

 

У Києві за місцем проживання підозрюваних та в орендованому ними офісі поліцейські провели санкціоновані обшуки і вилучили відомості про близько сотню потерпілих, дані про отримання від них грошей, а також інструкції з техніки введення людей в оману та їх залякування.

 

У разі відмови потерпілих від сплати коштів, шахраї погрожували тяжкими хворобами та смертю їм або їхнім родичам. 

Злочинною організацією завдано збитків потерпілим на суму понад 4 мільйони гривень.

Під час досудового розслідування накладено арешти на все рухоме та нерухоме майно підозрюваних, вартість якого майже рівнозначна завданим збиткам.

 

При обшуках було викрито ще один злочинний напрямок вказаної групи щодо заволодіння грошима громадян, які проживають на материковій частині України.

Йдеться про протиправні дії під виглядом реалізації «біохімічних домішок», так званих «БАДів». 

 

Обвинуваченим загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: