«Мамо, я квадробер!» Нова субкультура набирає обертів: чи варто тривожитись?
Перший квадробер з’явився через булінг
Квадробінг («квадро» — чотири + «аеробіка») бере початок у Японії. Його засновник Кенічі Іто потерпав від однолітків, які називали його мавпеням. Хлопець не заперечував, а почав вивчати та вправно імітувати поведінку цієї тваринки. Згодом Кенічі Іто здивував світ: у 2008 році він потрапив до Книги рекордів Гіннеса, коли пробіг 100 метрів на чотирьох за 18,58 секунди, а у 2015-му встановив новий рекорд — 15,71 секунди. Нині спортивна складова – не обов’язкова частина субкультури. Її послідовники зображають обрану тваринку, як самі уявляють, без певних вимог чи обмежень.
У масці – але не квадробер
Субкультура імітування поведінки тварин має свої течії, які суттєво різняться. У костюмі чотирилапого можна зустріти фуррі – такі люди копіюють тваринок, що є героями відомих мультфільмів. Теріантропи взагалі не сприймають слово «імітація» - на їхнє переконання, вони народилися з душею тварини, тому й поводяться саме так. Варто згадати й хобіхорсерів, які претендують на заснування нового виду спорту – це стрибки на дерев’яній паличці з кінською головою.
«Мені привезли внука на літо – нявкав і терся об ноги»
Реакція суспільства на «нові тренди» неоднозначна. Коментарі у соцмережах, де обговорюється квадробінг – діаметрально протилежні. Одні закликають бити на сполох та звертатися до психологів, інші не вбачають у субкультурі ніякої небезпеки та вважають будь-які негативні відгуки про квадроберів булінгом та дискримінацією. Є люди, які вважають, що у цієї гри має бути межа, адже прибічники «моди», мовляв, іноді кусаються чи кидаються під ноги. Зокрема, нещодавно у соцмережах обговорювали відео, на якому хлопець у костюмі рисі кинувся під колеса велосипеда у Миколаєві.
Слово – фахівцям
Тема квадробінгу настільки актуальна у педагогічному середовищі, що навіть згадується у всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?», котра ініційована першою леді. Психологи, що беруть участь у програмі, зазначають: причини такого захоплення можуть бути різними, зокрема:
- самовираження та пошук індивідуальності;
- пошук себе у соціумі або ж один із способів відволіктися від щоденних реалій, в тому числі таких травмуючих, як військові дії.
Якщо мова про фізичну активність та веселий спосіб провести час – це нормально для підліткового віку, - говорять фахівці. Однак, є й ризики – квадробінг може бути результатом складнощів при адаптації у суспільстві, проблем з формуванням стабільної особистості, дискомфорту через нерозуміння з боку оточуючих. Також психологи не відкидають – коли захоплення триває досить довго та дитина надто заглиблюється у нього, це може призвести до порушення особистісної самоідентифікації.
Коли нове захоплення – «не ок»?
Фахівці радять батькам дати собі відповідь на наступні питання:
- Яке місце і скільки часу захоплення займає в житті дитини?
- Як дитина почувається у цьому світі поза костюмом?
- Чи була дитина щасливою до захоплення квадробінгом?
- Чи не вважає себе дитина насправді тваринкою?
Це дозволить зрозуміти, чи потрібна кваліфікована допомога. Головне – бути поряд та намагатися зрозуміти, а не висміяти, - підкреслюють психологи. Не тільки діти, але й дорослі можуть як просто розважатися, так і ховати за новим образом серйозні проблеми.
Фото з мережі Інтернет
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
За підтримки Дитячого фонду ООН у Кривому Розі відкрили новий мультифункціональний центр
Ліра-рятівниця: у Кривому Розі вівчарка розшукала дітей
Для закоханих у літературу. 14 лютого - Міжнародний день дарування книг