Мауро Лонгобардо - про виклики часу, відновлення потужностей, кадрові та екологічні проблеми на АМКР

СПЕЦРЕПОРТАЖ
16.04.24 - 13:53

Виклики часу, відновлення виробничих потужностей, кадрові та екологічні проблеми – про це сьогодні говорили на пресконференції Генерального директора "АрселорМіттал Кривий Ріг" Мауро Лонгобардо з місцевими медіа.

«На АМКР наразі триває досить потужна і велика компанія для приваблення професіоналів. Критичний момент - це час, бо люди нам потрібні дуже швидко. Ми б хотіли, щоби протягом наступних 3-4 місяців ця тисяча людей вже були готові і прийшли до нас працювати. Але це не сувора необхідність. У нас є план навчання, і ми зможемо їх навчити для тієї роботи, яка нам необхідна», - зазначив очільник підприємства.

 

Мауро Лонгобардо висловив свою позицію щодо недавніх обшуків на «АрселорМітал Кривий Ріг». І підкреслив, що Арселор завжди відкритий для роботи та співпраці з контрольними органами, коли вони діють легально.

 

«Якщо підрядник порушує правила чи закони, ми проводимо свій аналіз. Якщо їхня діяльність негативно впливає на компанію, вносимо їх у чорний список. Але це стосується не лише тих випадків, коли вони приходять із обшуками. У нас є внутрішні аудити, тому це не завжди залежить від зовнішніх чинників», - наголосив керівник АМКР.

 

Щоб модифікувати культуру безпечної поведінки, з 2020 року на АМКР використовують конкретну методологію. Задля цього на підприємстві  зробили оцінку та окреслили певні цілі для досягнення мети. Але плани спочатку зруйнувала ситуація з ковідом, а потім повномасштабна війна.

 

«Ми трохи відстали від плану, але певний пакет напрацювань вже зібрано. Наразі будемо вирішувати не тільки накопичені проблеми, а ще й інвестувати в майбутнє. Тому на шляху до нуля інцидентів на заводі це буде дуже потужний поштовх», - сказав Мауро Лонгобардо.

 

За його словами,  найбільш критичними і затребуваними для підприємства зараз є три категорії спеціальностей: електрики, водії локомотивів та  великих вантажівок.

 

«Спеціалістів саме цих професій мобілізували найбільше. Це привело до дисбалансу і нам треба його вирівняти», - пояснив гендиректор ПАТ.

 

Одним із пріоритетних завдань діяльності підприємства є виконання екологічної програми. Частину зобов'язань з охорони навколишнього середовища виконано в останні два роки.

 

«Це стосується виведення з експлуатації забруднювальних активів. Серед таких - застарілі коксові батареї №1 та №2, також ми закрили один із аглоцехів та реконструювали агломераційний цех №2. У найближчому майбутньому ми не будемо запускати дев'яту доменну піч, а крім неї також зупинені 5-та та 7-ма доменні печі», - розповів Мауро Лонгобардо.

 

Виконанню ж низки соціальних програм наразі заважає війна, - каже Лонгобардо. Серед них - призупинення будівництва у місті сучасного онкологічного центру.

Підприємство наразі планує продовжувати програму виробничого розвитку - найближчим часом наблизитись до 50-ти відсотків використання потужностей металургійного виробництва. Успішне втілення таких планів залежить від стабільності енергопостачання.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: