Майбутнє поряд. Ілон Маск протестував перший швидкісний підземний тунель під Лос-Анджелесом

ЦІКАВО
19.12.18 - 14:11 1082

Засновник SpaceX і Tesla Motors Ілон Маск презентував перший швидкісний підземний тунель під Лос-Анджелесом. Про це він написав у Twitter.

Першим через тунель проїхав співробітник компанії на Tesla Model X.

«Тесла в тунелі @boringcompany з колісним механізмом, який ховається і перетворює машину на рейковий потяг», – написав бізнесмен.

За його словами, у швидкісному тунелі зможе використовуватися будь-який автономний електромобіль, а не тільки Tesla.

«У тунелі можна безпечно подорожувати зі швидкістю понад 150 миль на годину (більше 240 км/год). На такій швидкості це буде схоже на телепортацію через місто», – написав Маск.

Він додав, що під час демонстраційної поїздки машина опускатиметься в тунель ліфтом, пролетить через тунель за допомогою направляючих коліс, підніметься вгору ліфтом в пункті призначення, а потім буде рухатися звичайними дорогами назад до точки старту.

На будівництво 2-кілометрового тунелю пішло 18 місяців та приблизно мільйонів доларів (без витрат на дослідження, розробку та обладнання). 

Як повідомляє Los Angeles Times, перша подорож через тунель тривала близько 2 хвилин. Під час тесту зіткнулися з певною проблемою – дві бетонні конструкції стіни тунелю були настільки нерівні, що здавалося, ніби їдеш ґрунтовою дорогою.

Однак Маск пообіцяв, що даний тунель - лише прототип, і зрештою буде гладеньким, як скло.

Наразі компанія використовуватиме тунель виключно для досліджень, шукаючи способи зробити рух під землею більш швидким та дешевим.

За словами Маска, якщо все буде добре, то вся система швидкісного тунелю могла б запрацювати до 2028 року, коли в Лос-Анджелесі проходитимуть Олімпійські ігри.

Як це буде виглядати у майбутньому, дивіться на відео нижче.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: