Медики радять, як розпізнати, що дитина наркозалежна

КОРИСНО
24.06.19 - 16:59 438

Завідувач відділенням центру реабілітації наркозалежних Дніпропетровського обласного наркологічного диспансеру Андрій Шаповалов розповів, як вберегти дитину від поганої компанії. А також – як вчасно зрозуміти, що син або дочка потрапили у біду та вживають наркотики.

«Наркоманія «молодшає» – до нашого Центру потрапляють пацієнти вже від 12 років, – розповів Андрій Шаповалов. – Завдяки інтернету, наркотики стають доступнішими для дітей. Зазвичай це речовини, вміст яких в організмі не виявить жодна лабораторія.

 

Діють вони недовго – годину, півтори. Тож помітити, що з дитиною коїться щось погане, батькам зазвичай дуже важко».

 

Проте є й інші ознаки, які можуть вказувати на вживання дитиною наркотиків, наголосив лікар. Це різка зміна компанії та інтересів, потайливість.

 

«Серед інших ознак – схуднення, блідість, часта безпричинна зміна настрою на агресивний. Апатія, втрата інтересу до спорту, музики, малювання, – сказав Андрій Шаповалов. – Батьки можуть помітити дивні речі, які раніше дитині були не притаманні: якісь пляшечки, пакетики. Можуть пропадати гроші та цінні речі».

 

За словами Андрія Шаповалова, 90% хлопців та дівчат пробують наркотики «з цікавості».

 

«Переважна більшість дітей, які пробують психотропні речовини, зазнавала фізичного насильства, відчувала нерозуміння батьків, – пояснив завідувач відділення. – Простий приклад: дівчинка мріяла бути фігуристкою, а тато віддав її на балет. Вона ненавиділа танцювати, але він змушував її бути усюди першою. Результат – дівчинка першою отримала досвід вживання наркотиків».

 

Аби вберегти дитину від шкідливих звичок, насамперед, слід знайти з нею контакт.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: