Меморіальні дошки кращим синам Кривого Рогу відкрили у гімназіях №№130 та 118

ПАМ'ЯТЬ
17.04.24 - 14:36

Одразу 9 меморіальних дощок з іменами колишніх випускників, полеглих у російсько-українській війні, віднині нагадуватимуть школярам 130-ї гімназії про подвиг найкращих синів Кривого Рогу.

Андрій Шульга, Юрій Ворушило, Кирило Сувалов, Олександр Бірюк, Олександр Семеряга, Тарас Кислий, Артемій Семенюк, Олексій Москаленко і Владислав Войченко – молоді, дужі, ясноокі хлопці дивляться на зібрання з мармурових портретів. Вони вже не переступлять порогу рідної школи, але завдяки їхньому відданому служінню Батьківщині, тут незмінно лунатимуть дитячі голоси, тут житиме пам'ять про них і дух українства.

 

«Біль утрати нікуди не йде, - зізнається мати загиблого бійця, Ірина Сувалова. - Якщо вам кажуть, що час лікує, не вірте. З цим просто живеш, щоб зберегти пам‘ять про сина, щоб прожити два життя – своє і його».

 

Кирило Сувалов свідомо пішов на війну, його рішення було виваженим і серйозним. Служив у розвідці під Бахмутом.

 

«Він ішов нас захистити, мріючи, щоб його діти жили під мирним небом. У цих хлопців насправді козацький дух. Дух нації. Бо на фронті вони зараз виборюють нашу свободу. Як і воїни Богдана Хмельницького, вони воюють з не рівним по силі ворогом», - каже пані Ірина.

 

Перед дошкою з обличчям дорогої людини завмирають серця матері, дружини та доньки Олександра Бірюка.

 

«Саша загинув 7 червня 2023 року на Сумщині, - згадує мама Героя, Любов Бірюк. - Коли він телефонував, то казав, що в захваті від Сумщини і від бойових товаришів, з якими служить. Там вони і дали свій останній бій. Захист України був для нього обов’язком перед державою і нами. Дякуючи йому та нашим воїнам, маємо мирне сьогодення й майбутнє. Я вдячна усім друзям, хто прийшов вшанувати подвиг наших хлопців».

 

Наталія Полякова - вчителька початкових класів. Вона навчає маленького Матвія, сина загиблого Андрія Шульги.

 

«Це скорботна, але важлива подія – увічнюємо тих, кому завдячуємо мирними днями, можливістю жити й навчати дітей, - ледь стримує сльози в голосі Наталія Сергіївна. – Серед цих бійців – Андрій Шульга, це тато мого учня. Я знаю, що Андрій пишався своєю дитиною, а Матвій є татовою гордістю. Ми говоримо з дітьми про ці важкі моменти, про значущість цього подвигу, прищеплюємо повагу до воїнів».

 

Ще 8 меморіальних дощок відкрили у Криворізькій гімназії №118 на честь Максима Гончара, Сергія Брикайла, Антона Чебручана, Сергія Баранька, Олега Пашка, Сергія Лізака, Владислава Козлова та Івана Сої.

 

Вічна пам'ять нашим чоловікам, синам і братам, які закрили нас своїми грудьми від хижої орди кремлівського маніяка. Самі пам’ятатимем і дітей научатимем!

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: