Мільйонний лікарський препарат за програмою "Доступні ліки" видали у Кривому Розі

ЗДОРОВ'Я
14.05.19 - 15:33

У межах програми «Доступні ліки» видано вже мільйон лікарських засобів за електронним рецептом. Про це у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

«Менш ніж за місяць від старту електронних рецептів було виписано перший мільйон рецептів без папірців.

А 9 травня о 17.54 було відпущено мільйонний лікарський засіб в одній із аптек у Кривому Розі.

 

Це свідчить про те, що ліки для українців стали ще доступнішими, а лікарі й пацієнти охоче ними користуються», – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я.

 

Нагадаємо, що з квітня програма «Доступні ліки» перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України.

 

Завдяки електронній системі тепер можливо простежувати будь-яку інформацію стосовно програми «Доступні ліки» – навіть коли точно і де саме були відпущені препарати.

На телефон пацієнта приходить повідомлення з номером рецепта та кодом, який потрібно назвати в аптеці (за цим номером провізор знаходить рецепт).

 

За потребою лікар може роздрукувати код (наприклад, якщо в пацієнта немає телефона). Одержати препарати можна в будь-якій із 6,4 тисячі аптек, що беруть участь у програмі.

 

Програма «Доступні ліки» працює вже два роки. Українці з хворобами серця, діабетом та астмою отримують препарати або цілком безкоштовно, або з невеликою доплатою.

Цього року перелік препаратів розширено до 258, і з них 64 є безоплатними для пацієнтів.

 

«За перший рік роботи програми кількість пацієнтів з нормалізованим цукром при діабеті 2-го типу збільшилася. Кількість викликів «швидкої допомоги» з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася. В цілому, було на 17 тисяч менше викликів «швидкої», – запевнила Уляна Супрун.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: