Мінцифри спростило процедуру отримання житлового сертифіката єВідновлення

ВАЖЛИВО
20.02.24 - 15:58

Власники знищеного, через війну,  житла тепер можуть звертатись за сертифікатом, навіть якщо їм не видали копії акта після обстеження зруйнованого майна.

«Забронювали житловий сертифікат? Потрібно припинити право власності на знищений об’єкт. За відгуками перших власників нового житла, цей етап займав найбільше часу та зусиль. Допомагаємо людям — спрощуємо процедуру», - повідомили в Мінцифри.

 

Для припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості достатньо витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який можна отримати в нотаріуса чи місцевій раді. Цей документ вам потрібен, якщо після обстеження зруйнованого житла комісія не видала вам копію акта, - пояснюють у відомстві.

 

А ще замість копії акта власники знищеного житла можуть отримати витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного житла. Це можна зробити:

 

-           у будь-якого нотаріуса, який має доступ до Реєстру;

-          у місцевій раді, де розташований знищений об’єкт нерухомості.

 

Також у Мінцифри нагадали, що припинити право власності на знищене житло потрібно не раніше ніж ви отримаєте житловий сертифікат і забронюєте по ньому кошти, але до того, як ви укладете угоду купівлі-продажу.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: