Мінімізація енерговитрат. "Криворіжтепломережа" модернізувала котельню на вул. Миколаївське шосе

БЛАГОУСТРІЙ
27.01.22 - 13:11

Крім поточних ремонтів, комунальне підприємство «Криворіжтепломережа» для сталого проходження опалювального сезону провело модернізацію 19 котелень. Оновлене обладнання та частково впроваджено автоматизовану систему теплопостачання. Це підвищило надійність системи теплопостачання.

Серед модернізованих - котельня по вул. Миколаївське шосе в Центрально-Міському районі. Відтепер вона працює в режимі підвищення ефективності спалювання пального в котлі та поліпшення екологічних показників роботи.

 

Заступник голови О. Катриченко провів виїзну нараду на оновленому об’єкті.

 

«Опалювальний сезон триває у складних економічних умовах. Ціни на газ злетіли, однак міська влада взяла на себе додаткове навантаження й залишила тарифи для населення на рівні минулого опалювального сезону. На цьому тлі, питання мінімізації енерговитрат та впровадження енергоефективних заходів надзвичайно актуальні. Завдяки спільній роботі міської влади та КП «Криворіжтепломережа», триває модернізація котелень. Проводять заміну теплового обладнання, аби підвищити показник їх ККД (коефіцієнту корисної дії). Ми зможемо не лише знизити енерго- та тепловтрати, а найголовніше, у приміщеннях криворіжців буде тепліше. Наприклад, завдяки модернізації цієї котельні йде заощадження 17 % газу, скорочені й хімічні викиди в атмосферу. Модернізовані енергоефективні котельні допоможуть криворіжцям заощадити витрати на тепло», — підкреслив Олександр Катриченко.

 

 

Наразі котельня обслуговує 12 житлових будинків, 2 навчально-виховних закладів освіти та 9 загальних приміщень Центрально-Міського району.

«У ході ремонту котельні проведена заміна малоефективних пальників на 2-х котлах на блочні газові пальники в комплекті з вентиляторами дутьовими та шафами керування режимами роботи котлів. Саме це дало змогу зекономити природний газ та електроенергію. Також підвищилася ефективність спалювання палива в котлі та поліпшилися екологічні показники роботи котельні. Котельне обладнання було придбано коштом міського бюджету. Самі роботи виконано силами працівників підприємства», - доповів головний інженер КПТМ «Криворіжтепломережа» Сергій Єнін.

 

Реконструкція котельні по вул. Миколаївське шосе, 10а була проведена у межах комплексної міської програми з термомодернізації. Разом з модернізацією котелень, системи опалення, встановлення приладів обліку, тривають роботи в житлових будинках в рамках програм «Теплий дім» та «Теплий під’їзд». З поліпшенням якості надання житлово-комунальних послуг, люди отримують економію енергетичних ресурсів, зменшення витрат на подальше утримання будинків.

 

Довідково. Протягом січня-червня 2021 року комунальні підприємства, бюджетні заклади та промислові підприємства виконали заходи з енергоефективності на загальну суму 35 млн грн. Заощаджено 4 тис тонн умовного палива на суму 30 млн грн. У партнерстві з Європейським банком реконструкції та розвитку, цьогоріч у 36 криворізьких закладах освіти будуть впроваджені енергоефективні заходи. Також у місті реалізують масштабні проєкти з термореновації Палацу культури «Мистецький», інфекційної лікарні. Запланований капітальний ремонт фасаду будівлі з утепленням музичної школи №10.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: