Міський музей Амстердама визнав Казимира Малевича українським художником

КУЛЬТУРА
02.03.23 - 15:40

Міський музей Амстердама, відомий як Стеделек-музей, визнав Казимира Малевича українським художником. До цього його називали російським митцем, - повідомляє видання The Art Newspaper.

Музей змінив інформацію в описі робіт художника як у постійній експозиції, так і на сайті.

 

«Ми зараз говоримо так: народився в Україні від батьків польського походження», – зазначає комунікаційник музею.

 

У Міському музеї Амстердама представлена найбільша колекція робіт Малевича поза межами колишнього радянського союзу. У 1958 році міська влада придбала її в спадкоємців архітектора Гуго Гарінга, який вивіз картини з Німеччини.

 

Казимир Малевич народився у Києві в українсько-польській католицькій сім’ї. До 17 років жив на Поділлі, Харківщині та Чернігівщині, де почав займатися аматорським малюванням. Пізніше 2 роки вчився у Київський мистецькій школі у Миколи Пимоненка. На початку XX століття переїхав до Москви, навчався у місцевому училищі живопису, скульптури й архітектури. Малевича вважають одним із засновників супрематизму та кубофутуризму.

 

Як відомо, сам художник навіть на допиті чекістів називав себе українцем.

 

Нагадаємо, Музей мистецтва "Метрополітен" у Нью-Йорку (США) визнав Іллю Рєпіна, Івана Айвазовського та Архипа Куїнджі українськими, а не російськими художниками, про що свідчить сайт музею. До ініціативи відновлення історичної правди почали приєднуватись інші музеї світу.

Раніше у турецькому Стамбулі змінили табличку на могилі Роксолани - легендарної дружини султана Сулеймана. Її нарешті назвали українкою.

 

Джерело - ШоТам

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: