Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна

ВАЖЛИВО
17.03.23 - 17:45

У п'ятницю, 17 березня, Гаазький суд видав ордер на арешт президента росії володимира путіна. Про це повідомляє офіційний сайт Міжнародного кримінального суду.

Міжнародний кримінальний суд видав міжнародні ордери на арешт президента росії володимира путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують в незаконній депортації населення та дітей з території України до Росії.

 

“Володимир Володимирович Путін, президент Російської Федерації, скоріше за все, несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до РФ (згідно зі статтями 8(2)(a)(vii) і 8(2)(b)(viii) Римського статуту)", - йдеться в повідомленні пресслужби суду.

 

Мова про воєнні злочини, які були скоєні щонайменше з 24 лютого 2022 року.

 

Це означає, що путіна мають заарештувати та передати до суду 123 країни, які ратифікували «Римський статут".

 

У повідомленні Міжнародного кримінального суду зазначається, що "існують розумні підстави вважати, що Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини" - через безпосередню участь, дії спільно з іншими людьми або ж через неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчиняли дії або допускали їх вчинення.

 

Приблизно такою ж є підстава видачі ордеру на арешт Марії Львової-Бєлової, яка з 2021 року є уповноваженою РФ з прав дитини, - за виключенням пункту про "неспроможність здійснювати належний контроль над військовими підлеглими".

 

Речниця російського МЗС Марія Захарова відповіла, що рішення Міжнародного кримінального суду для росії не має значення.

 

Джерело - ВВС.Україна

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: