Многая літа! 70-річний ювілей сьогодні святкує криворізький класик Григорій Гусейнов

ПОДІЯ
23.08.20 - 9:26

Свій 70-річний ювілей сьогодні святкує наш талановитий земляк Григорій Гусейнов. Григорій Джамалович - відомий український письменник, журналіст, культурно-громадський діяч, головний редактор журналу «Кур’єр Кривбасу» і засновник мистецької премії «Глодоський скарб».

Він єдиний із криворізьких літераторів, хто був удостоєний найвищої мистецької нагороди - Національної премії України імені Тараса Шевченка (2006 р). Високу відзнаку свого таланту криворіжець отримав за багатотомний художньо-документальний епос “Господні зерна”.

 

Григорій Гусейнов народився 23 серпня 1950 року у м. Помічна на Кіровоградщині. Має україно-азербайджанське коріння. Закінчив філологічний факультет Одеського державного університету. Працював теслею, залізничником. У 1979 - 1981 роках був відповідальним секретарем газети «Радянська правда» у Вознесенську на Миколаївщині. Згодом переїхав до Кривого Рогу. З 1981 по 1994 роки працював кореспондентом, відповідальним секретарем криворізької газети «Червоний гірник». 

 

У творчому доробку письменника - книги «Незаймані сніги», «Чаша ювеліра Карла Фаберже», «Станційні пасторалі. Сповідь дитинства», «Господні зерна», «Піщаний Брід та його околиці», "Тіні забутого парку. Малюнки з уяви", «Повернення в Портленд», "Принцеси революції", «Одіссея Шкіпера та Чугайстра», "Між часом і морем», "Вітер зі Сходу", "Kryvyi Rih. Ukraine". Гусейнов є упорядником збірки народних оповідань про минуле Придніпров’я «На землі на рідній. Легенди та перекази Криворіжжя» (у 7 томах), антології поезій про Кривбас «Крицевий край». Григорія Джамаловича вважають представником художньо-документальної прози в українській літературі XXI століття. У своїх творах він виступає хронописцем, мемуаристом і документалістом історико-духовних процесів.

 

Гусейнов всією душею любить Кривий Ріг. Для більшості людей наше місто - суто гірничо-металургійний край. Гусейнов намагається зламати цей стереотип. Він проти того, щоб підсилювати культ шахтарського життя, відтісняючи козацьке минуле Криворіжжя. У восьмитомнику «На землі, на рідній" він уперше зібрав і грунтовно обробив народні оповідання й перекази про минуле нашого краю. У книзі Гусейнова  "Кривий Ріг. Україна" - багато матеріалів про козацьку історію краю та про життя місцевих поміщиків Деконських, Галковських, Мершавцевих, Шмакових, Добровольських.

 

Нині наш земляк є членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Його творчість відзначена преміями імені видатних митців - Івана Огієнка, Володимира Ястребова, Володимира Винниченка, Василя Стуса, Валерія Шевчука та ін.

 

Сердечно вітаємо криворізького класика з поважним ювілеєм! Многая літа, наснаги й втілення нових задумів!

 

 

Фото Георгія Аргунова.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: