МОЗ хоче замінити флюорографію анкетуванням

        МОЗ проводить переговори з лікарями та експертами щодо заміни флюорографічних обстежень анкетуванням. Про це журналістам у кулуарах Кабміну заявила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє "112 Україна".

    "Ми зараз спілкуємося з лікарями та експертами щодо нових протоколів і профілактики, ранньої діагностики та лікування, щоб вони перейшли на нову сучасну методологію. Флюорографія - неефективний спосіб виявлення туберкульозу, тому ми крок за кроком будемо міняти протоколи і змінювати вимоги", - сказала вона.

      У. Супрун також розповіла про переваги анкетування в якості альтернативи флюорографічним обстеженням.

      "Зараз найбільш поширений спосіб, щоб визначити, які пацієнти перебувають у групі високого ризику, - це анкетування. Там є питання, чи має пацієнт ВІЛ, чи мав пацієнт контакт з людиною з туберкульозом, чи має кашель або температуру без пояснення. Тоді ми можемо визначити, які люди в групах високого ризику, і направити їх на рентген легенів. Робити флюорографію для всіх - це не дуже ефективний спосіб для виявлення туберкульозу", - додала в. о міністра.

      Раніше, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, на своїй сторінці в Facebook У. Супрун заявила, що флюорографія - це "застарілий метод діагностики з "радянської системи охорони здоров'я", від якого слід відмовитися на користь анкетування у сімейного лікаря", що викликало дискусію в українському суспільстві.

     За даними Міністерства охорони здоров'я, 34 966 українців стоять на обліку з туберкульозом, з них близько 8 тис. з лікарсько-стійким туберкульозом. Щорічно в Україні реєструється близько 30 тис. випадків захворювання на туберкульоз, щодня 12 осіб помирають від цього захворювання.