"Муральний бум". Добірка найяскравіших вуличних муралів України

ЦІКАВО
11.03.19 - 16:42

Останніми роками Україна переживає «бум» муралів – масштабних зображень на стінах багатоповерхових будинків, більшість із яких до цього були зовсім не примітними.

Мурали або монументальний живопис – найдавніший вид мистецтва. Практично всі культури на планеті, які створили розвинену архітектуру, залишили по собі монументальні зображення на будівлях.

Довгий час в сучасній Україні «художники на стінах» діяли нелегально, розмальовуючи вертикальні бетонні площині так званими графіті, нерідко сумнівного арт-рівня.

Ідея перевести це в більш «конструктивне» русло і діяти не «всупереч», а разом з містом, розмальовуючи барвистими картинами «глухі» стіни малопримітних будинків, з'явилася у режисера і художника Гео Лероса.

На початку літа 2015 року перші українські мурали з'явились у Києві . Для їх створення запрошували художників з Бразилії, Австралії, Польщі, Іспанії, Франції та України. Досить часто автори стінописів бувають відомі під псевдонімами, а не під своїми реальними іменами.

 

Мешканці міст активно обговорюють мурали у живому спілкуванні і в соціальних мережах. Загалом, до ідеї розмальовування старих сірих стін люди ставляться позитивно.

Хоча існують суммніви у необхідності розміщувати картини на старих будинках, в історичних центрах міст. Також більшість критиків не бачить сенсу створювати мурали на неутеплених фасадах.

«Малювати потрібно на будинках, де вже проведено ремонт зовнішніх стін. Інакше прийде час, і з малюнком доведеться розпрощатися, оскільки будинок утеплюватимуть», – висловлюють думку дописувачі соцмереж.

 

Тим часом, масштабні вуличні картини все частіше з'являються в обласних центрах. Мурали - різножанрові, різнобарвні й різнотематичні. 

 

Долучився до стріт-мистецтва і Кривий Ріг. У нашому місті вже створено 6 муралів (Палац молоді та спорту КНУ, гуртожиток КНУ, мікрорайон Східний (ОСББ ім. Сахарова), пр. Поштовий, вул. Генерала Радієвського, Центр громадських ініціатив).

Але лідерські позиції у поширенні стінописів належать столиці.  

 

Наша редакція підготувал для вас добірку найяскравіших стінописів України.

 

Криворізькі мурали

 

Харківські мурали

 

 

Київські стінописи

 

Чернівецький мурал

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: