Мистецтво всупереч війні: у Кривому Розі урочисто привітали театральних діячів

СВЯТО
27.03.24 - 14:05

Вічне мистецтво, яке змушує мислити й переживати, втішає й розраджує, прикрашає наші будні, дарує незабутні враження, а тепер ще й рятує від фрустрації. Сьогодні святкують Міжнародний день театру. У криворізькій мерії на честь цього свята вітали місцевих митців.

Майже 500 вистав, 16 – прем’єрних. 40 000 глядачів. Упродовж минулого року криворізькі театри продовжували працювати у максимально можливому темпі. Нині теж не збавляють обертів, адаптуючись до викликів, які диктує час.

 

«Ви вдихаєте життя і зміцнюєте віру. Ваша творча діяльність охопила все місто для підтримки фронту. Щодня у закладах культури відбуваються заходи у межах марафону "Єднаймося заради перемоги". Дякую вам за організацію і участь у ньому. Під гаслом цього марафону працюють наші театри. У Кривому Розі музі Мельпомені служать 230 діячів, в тому числі 113 творчих працівників. Дякую, що ви докладаєте максимум зусиль для того, щоб ми могли пишатися нашим рідним містом», - виголосив Сергій Мілютін, заступник міського голови.

 

У складний для мільйонів українців час театр залишився одним із небагатьох атрибутів довоєнного часу, який дозволяє бодай на декілька годин підзарядитися позитивними емоціями, - впевнені представники місцевої театральної спільноти.

 

«Мистецтво лікує й відволікає від сьогоднішніх реалій, закликає до віри у те, що після темряви настане світло і добро переможе. Сьогодні є велика потреба у мистецтві, тому що люди занурені в тугу й печаль», - каже директорка міського театру ляльок Світлана Михайлова.

 

З нагоди профі-свята криворізькі театральні діячі отримали міські нагороди за плідну працю на творчій ниві. Попереду в них - нові вистави, аншлаги та овації. І мрії, які неодмінно здійсняться.

 

«Я думаю, найкраще привітання для кожного - не чути ні ракет, ні дронів, не бачити смертей цивільних і військових. Це буде наше найбільше свято. А решту ми зробимо для глядачів самі», - сподівається режисер театру "Академія руху" Сергій Бєльський.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: