На "Арселорі" пояснили причину збільшення викидів у повітря Кривого Рогу

    Останніми днями містяни та ЗМІ звернули увагу на надміру потужні викиди в повітря Кривого Рогу, здійснені металургійним підприємством "АрселорМіттал Кривий Ріг".

Проблема не залишилась поза увагою. Природоохоронні зобов'язання комбінату, робота сталеплавильного департаменту та поліпшення екологічної ситуації у Кривому Розі стали основними темами круглого столу, який відбувся на базі Академії АрселорМіттал. До участі в дискусії запросили представників місцевих громадських організацій, екологічних активістів, представників депутатської комісії з екології та журналістів.

Під час зустрічі керівники підприємства озвучили інформацію про впровадження природоохоронних заходів при виробництві сталі. Йшлося про завершення реконструкції газоочисних установок конвертера №4 конвертерного цеху, заплановану зупинку двохванного сталеплавильного агрегату мартенівського цеху в рамках переводу агрегату на прямоточний режим роботи та один з масштабних проектів. Він стосується реконструкції усіх газоочисних установок при виробництві сталі.

За словами представників профспілкового комітету, у модернізації зацікавлені й самі працівники "АМКР".

"Ми представляємо інтереси 24 тисяч працівників підприємства, які перебувають поблизу викидів, які власне тут і працюють. Ми розуміємо, наскільки важливі заходи з покращення природоохоронної діяльності", - стверджує Наталія Маринюк,  голова профкому первинної організації профспілки ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" 

Представники екоорганізацій апелювали до керівництва меткомбінату щодо масштабних викидів в атмосферу, які спричиняє підприємство.

"Було б добре, якби ви погодилися на наші вимоги, але головне, щоб припинилися ці неорганізовані викиди, необхідно, щоб підприємство зробило все, щоб їх мінімізувати", - зауважив Едуард Горьовий, заступник голови громадської спілки "Екологічна рада Криворіжжя".

За словами заступника директора сталеплавильного департаменту з технології ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", у забрудненні атмосфери та погіршенні екологічної ситуації в місті винуватий південний напрямок вітру. Нібито відбулось "накладання викидів конвертерного і мартенівського цехів. Після реконструкції ситуація має поліпшитись, оскільки з жовтня тут починають налагодження режимів.

Засідання круглого столу тривало декілька годин. Учасники погодили створити спеціальну групу, яка матиме доступ до виробництва для моніторингу процесів, що мають вплив на екологію міста.