На Бізнес-форумі «Кривий Ріг - Чехія» - про співпрацю в галузі машинобудування

БІЗНЕС
20.05.24 - 14:48

Відбувся II Бізнес-форум «Кривий Ріг - Чехія». У заході взяв участь в.о. міського голови Кривого Рогу Юрій Вілкул, Перший секретар Посольства Чехії в Україні, уповноважений дипломат по Дніпропетровській області Ладіслав Горак, директорка Чеського торговельного агентства «CzeckTrade» у Києві Оксана Антоненко, керівники криворізького та чеського бізнесу й промисловості.

«Ми вдячні, що Чехія допомагає Україні і гуманітарно, і направляючи зброю для нашої армії. Саме Чехія взяла на себе відповідальність за підтримку та допомогу у відновленні Кривого Рогу та нашого регіону. Кривий Ріг, попри виклики воєнного часу, живе та працює на перспективу. Ми - потужний промисловий центр України. Упевнений, що поглиблення співпраці з Чеською республікою буде взаємовигідним та відкриє нові перспективи, зокрема для українського та чеського бізнесу», - зауважив очільник Кривого Рогу Юрій Вілкул.

 
Перший секретар Посольства Чехії в Україні Ладіслав Горак подякував міській владі та Раді оборони Кривого Рогу за активну підтримку стосунків з його країною.

Він зазначив: «Завдяки співпраці із керівництвом міста, вже вдруге у 2024 році ми організовуємо бізнес-форум у Кривому Розі. Цього разу мета спрямована на машинобудування. Чеська Республіка є найбільш індустріальною країною в Європі. Для нас промисловість є життєво важливою галуззю, і так само Кривий Ріг є найбільшим промисловим містом України. В нашій місії - чеські компанії, які приїхали сюди з пропозиціями співпраці».
 

До складу делегації також увійшов Мілан Завора, представник Південноморавського краю Чехії. Цей край нещодавно уклав договір про партнерство з Дніпропетровською областю. У компетенції Завори буде підтримка міжрегіональних стосунків, в тому числі з Кривим Рогом.

 
До початку російсько-української війни Кривий Ріг давав 7-9% до ВВП країни. А зараз, через руйнування промислових міст та підприємств, показники Кривого Рогу можуть досягти 17-19% ВВП України, в тому числі й за рахунок розвитку машинобудування. Саме тому II Бізнес-форум «Кривий Ріг - Чехія» був присвячений розвитку взаємовідносин в цій галузі. На Форумі керівники криворізьких гірничовидобувних, металургійних, машинобудівних та комунальних підприємств обговорили співпрацю з керівниками провідних чеських машинобудівних компаній.
 

«У складних умовах війни дуже важливо, що Рада оборони Кривого Рогу та міська влада підтримують підприємства міста. Допомагають нам у пошуку нових партнерів за кордоном, залучають міжнародні інституції для фінансування грантів та пільгового кредитування. Це дає можливість забезпечувати криворіжців роботою», - сказав Руслан Божко, директор КП «Швидкісний трамвай».

 

Співпраця криворізького та чеського бізнесу є логічним наступним кроком у розвитку стосунків міста та Чехії в гуманітарній сфері та відновленні інфраструктури. Зокрема, Чехія бере участь в модернізації комунальних підприємств - «Кривбасводоканалу» та «Криворіжтепломережі». Уряд Чехії виділяє фінансування на придбання медичного обладнання для реабілітаційного центру в міській лікарні №5. Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» (People in Need) також є нашим партнером у створенні освітніх просторів у закладах освіти та культури, в яких діти можуть отримувати додаткові можливості для розвитку.
 

«Напередодні повномасштабного вторгнення росії, ми разом з європейськими консультантами та криворізькими підприємствами розробляли проєкт розвитку Кривого Рогу під назвою «Сталева долина», бо в Кривому Розі видобувають залізну руду та плавлять сталь. Але понад два роки незламності показали, що назва базується насамперед на тому, що в Кривбасі живуть залізні люди. До залізних людей відносяться також і представники Чехії – урядовці, дипломати і бізнесмени, які приїжджають до нас", - підкреслив заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Міютін.

 

Стратегічні напрями відносин Кривого Рогу та Чехії обговорили на початку 2024 року голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул, Урядовий уповноважений у справах відбудови України Томаш Копечний, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Пех. Приорітетами є відновлення критичної інфраструктури, енергоефективність, транспорт, розвиток освіти та медицини, а також підтримка бізнесу та промисловості.

 

 
 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: