На честь 90-річного ювілею, АрселорМіттал Кривий Ріг презентував Алею мініатюр

ПОДІЯ
04.08.24 - 12:58

Сьогодні найбільше гірничо-металургійне підприємство України «АрселорМіттал Кривий Ріг» святкує 90-річчя. Цього дня, 4 серпня, 1934 року доменна піч №1 дала перший чавун.

На честь свого ювілею, АМКР підготував сюрприз криворіжцям - на набережній ставків біля парку ім. Богдана Хмельницького відкрив прикметний артпростір. Окрасою Бірюзової набережної тепер стануть 6 мініатюр - копій всесвітньо відомих споруд, у будівництві яких використовували продукцію «Криворіжсталі», а нині «АрселорМіттал Кривий Ріг». Саме наша сталь дала основу найвищому у світі хмарочосу Бурдж-Халіфа в Дубаї, НСК «Олімпійський» у Києві, об’єкту «Укриття» в Чорнобилі, Вежі Полум’я в Баку, вежі ArcelorMittal Orbit у Лондоні та Георгіївській дзвіниці у Кривому Розі.

 

З нагоди поважного ювілею, працівників легендарного криворізького заводу привітали очільник підприємства Мауро Лонгобардо, голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул, керівництво міста й області.

 

«90 років плідної праці - це багато поколінь, які брали участь у будівництві комбінату, його відновленні після Другої світової, а згодом - у впровадженні інноваційних технологій. Криворіжсталь довгий час була лідеркою з інновацій у Європі 60-70-х років. Були й важкі 90-і, потім були розвиток та інвестиції. На жаль, зараз триває війна. Нам треба вижити, згуртуватись і об’єднатись. У цій війні багато працівників Арселора вже ввійшли в героїчний літопис міста: 3 тисячі солдатів захищають нас на війні. Є чимало й тих, хто вже ніколи не повернеться. Ми не забудемо внесок, зроблений цим підприємством, щоб не пустити ворога в Кривий Ріг. Це, насамперед, ті 6 БелАЗів НкГЗК, якими блокували в’їзд у місто. І завдяки об’єднаним зусиллям із ЗСУ, ворог таки не увійшов у Кривий Ріг.  Ми з повагою ставимося до ветеранів, до усіх гірників та металургів. Коли закінчиться війна, то вже нові покоління будуть писати історію заводу і нашого Кривбасу. Будемо пам’ятати всіх. Бажаю розквіту підприємству та високих європейських зарплат працівникам!» - відзначив Олександр Вілкул.

 

Важливо пам’ятати, що техніка і фахівці «Арселора» брали участь у ліквідації наслідків ворожої атаки на Карачунівську дамбу, а також в її відновленні. А після руйнування Каховської ГЕС і обміління водосховища підприємство в рекордно короткі терміни проклало нову водну артерію, що дозволило тимчасово наповнювати Південне водосховище з Інгульця.

 

«Місто та «АрселорМіттал Кривий Ріг» завжди були партнерами, які працюють на розвиток Кривого Рогу та підтримку жителів. Коли  ворог напав на Україну, ми об’єднали  зусилля задля спільної мети  - захисту  містян та  наближення Перемоги», - зауважив генеральний директор підприємства Мауро Лонгобардо.

 

На набережній нині багатолюдно – запрошені гості оглядають нові артоб’єкти. Конструкції стилізованих копій виготовило криворізьке підприємство «Оріон КР». На виготовлення мініатюр знадобилось 2 місяці та більше 5,5 тонни металопродукції. Роботи мають QR-коди, які надають детальну інформацію про кожен об'єкт. 

 

А перед виготовленням їх зобразили у своїх малюнках маленькі криворіжці – учні художньої школи  №1 імені Олександра Васякіна. Юні митці створювали роботи на тему «Криворізька сталь у світових спорудах». Переможці отримали за це подарунки. Сьогодні вони представляють свої витвори на виставці.

 

«Хочемо привітати металургійний комбінат, подякувати за потужну роботу і за те, що знайшли можливість долучити наших творчих дітей до свого свята. Наші учні малювали найвідоміші споруди, створені на основі металу з Арселора. Нам надали матеріали, провели екскурсії, діти отримали задоволення. Близько 100 учнів брали участь у конкурсі на кращі роботи», - розповіла Оксана Поліщук, директорка художньої школи №1.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: