На Дніпропетровщині голову та депутатів ОТГ судитимуть за розкрадання бюджетних коштів

КРИМІНАЛ
28.03.20 - 12:57

На Дніпропетровщині голова та депутати ОТГ постануть перед судом за розкрадання бюджетних коштів.

Обвинувальні акти скеровані до суду. Їм інкримінують вчинення відразу кількох злочинів, - повідомляє сайт Нацполіції.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Нацполіції спільно з обласною прокуратурою викрили факт розкрадання бюджетних коштів посадовими особами однієї з територіальних громад регіону.

 

Правоохоронці встановили осіб, які безпосередньо організували та сприяли злочинній діяльності. Також з’ясували, за якою «схему» діяли обвинувачені.

 

 

Слідством встановлено, що організувала злочинну «схему» голова територіальної громади, яка об’єднує 11 населених пунктів. У  «помічники» залучила керівника комерційної структури, який керував і контролював всі дії учасників «схеми» та ще трьох посадовців ОТГ, зокрема  –  перший заступник голови, секретар та головний бухгалтер сільради.  Останні також є депутатами цієї ради.

 

Створили комерційну структуру, з якою упродовж листопада 2018 – серпня 2019 укладали угоди на проведення будівельних та інших робіт за бюджетні кошти. В подальшому під час приймання робіт вносили до офіційних документів неправдиві відомості щодо обсягів та якості їх виконання. 

 

Ці документи були підставою для перерахування коштів на рахунки підконтрольної фірми. Різницю - розподіляли між усіма учасниками злочинної «схеми».

Згідно із висновком експертизи, своїми діями зловмисники територіальній громаді завдано збитків на суму майже один мільйон гривень.

 

 

Наприкінці січня цього року всім фігурантам повідомлено про підозру за вчинення злочинів, передбачених одразу кількома статтями Кримінального кодексу.

 

 

Одному з підозрюваних було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави, відносно інших – застава.

 

Загальна сума застави, яка усіма була внесена, становить понад два мільйони гривень.

Також з метою відшкодування збитків, спричинених протиправною діяльністю злочинної організації, майно підозрюваних накладено арешт.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, обвинувальні акти відносно членів злочинної організації направлено до суду.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: