На Дніпропетровщині початок опалювального сезону під загрозою. "Криворіжтепломережа" - у групі ризику

       

        На Дніпропетровщині початок опалювального сезону перебуває під загрозою, - заявив сьогодні комерційний директор ПАТ «Дніпропетровськгаз» Віталій Косенко.

Про це повідомляють наші кореспонденти, які наразі перебувають на прес-конференції в ІА «МОСТ-ДНІПРО».

Комерційний директор «Дніпропетровськгаз» зауважив, що станом на 19 жовтня НАК «Нафтогаз України» не заявив номінацію в АТ «Укртрансгаз» більш ніж на 10 підприємств ТКЕ.

Така ситуація унеможливлює подачу природного газу теплорозподільним підприємствам області.

 «Не заявлена ​​номінація для «Тепломережі» в Кам'янському, «Криворіжтепломережі», «Павлоградтеплоенерго», «Дніпровської ТЕЦ», - зазначив Косенко. - Тому на початку жовтня ми звернулися до голів міських рад, держадміністрацій та керівників підприємств ТКЕ з проханням про вирішення питання з НАК «Нафтогаз України» щодо виділення номінації для своєчасного підключення об'єктів ТКЕ до газопостачання та початку опалювального сезону. Без письмового звернення НАК «Нафтогаз України» до оператора газотранспортної системи об'єкти газоспоживання - виробники тепла для потреб населення - не можуть бути підключені до системи газопостачання», - підкреслив Віталій Косенко.

НАК «Нафтогаз України» отримав право ініціювати і подавати відповідне доручення на відключення будь-яких підприємств ТКЕ з причин заборгованості перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ.

«Якщо «Нафтогаз України» направить відповідне доручення на відключення котелень ТКЕ, це може призвести до техногенної катастрофи і великим матеріальним збиткам, які можуть значно перевищувати суму заборгованості.  «Нафтогаз України» своїми діями ставить під загрозу початок опалювального сезону 2018-2019 рр, мерзнути в своїх будинках будуть змушені мільйони жителів області», - сказав Косенко.

За словами посадовця, попри наявні проблеми, «Дніпропетровськгаз» на 100% готовий до початку опалювального сезону і може здійснювати розподіл природного газу по мережах після дотримання всієї процедури підключення з боку підприємств ТКЕ.

Фото Олександра Хрищенка.