На Дніпропетровщині понад 30 людей захворіли на гепатит А

ЗДОРОВ'Я
04.11.23 - 16:43

На Дніпропетровщині з початку року зареєстровано 32 випадки гепатиту А. Про таку кількість хворих повідомили під час пресконференції представники Дніпропетровського обласного центру контролю і профілактики хвороб.

Гепатит А – спричинене вірусом захворювання, що вражає печінку. Його також називають хворобою Боткіна. Недуга може мати як легкий, так і важкий перебіг.

 

 «Попередні роки підйом захворюваності був у 2014-2015, 2019-2020 рр. Для цієї хвороби характерна така циклічність. Джерелом хвороби є хвора людина. Клінічні прояви — слабкість, біль у животі, жовтуха. Зараження можу бути через забруднені харчові продукти, воду, побутовий шлях через забруднені руки, предмети», - розповів Денис Кисельов, заввідділу епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних захворювань Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України.

За його словами, в зразках води, які досліджувались, не виявили збудника гепатиту А, але моніторинг триває.

 

Тож суворо дотримуйтесь гігієни, пийте лише кип’ячену або спеціально очищену воду, термічно обробляйте їжу, мийте овочі та фрукти. Це – запорука вашого здоров’я!

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: