На Криворіжжі їстівних грибів немає! За останні дві доби зареєстрували два випадки отруєння

ЗДОРОВ'Я
29.10.19 - 13:35

За останні дві доби в Кривому Розі зафіксували два випадки отруєння дикорослими грибами, – повідомила нашим журналістам лікарка з гігієни харчування Криворізького міського управління Держпродспоживслужби Тетяна Семенова.

У першому випадку криворіжці збирали гриби, схожі на опеньки, у селищі імені Горького в Тернівському районі. Інші місцеві мешканці – у парку імені Мершавцева у Центрально-Міському районі.

 

В обох випадках  потерпілих з отруєнням ушпиталили до восьмої міськлікарні у відділення інтенсивної терапії.

 

Лікарка наголосила, що на Криворіжжі немає їстівних грибів, вони лише умовно придатні. Дуже часто зустрічається бліда поганка, яку навіть досвідчені грибники не можуть відрізнити від їстівних.

 

«У блідій поганці міститься токсальбумін, який належить до клітинних отрут і діє на рівні центральної нервової системи та печінки. Інкубаційний період довготривалий – від 6-ти до 15-ти годин, але може тривати й 48 годин. Зазвичай отруєння починається гостро – сильний біль у животі, нудота, блювання, може бути пронос. Після цього виникає сильна слабкість, дезорієнтація, головний біль, навіть втрата свідомості», – розповіла Тетяна Семенова. 

 

До того ж, токсини зберігаються в отруйних грибах навіть після приготування. У разі виявлення перших ознак отруєння, медики закликають звертатися по фахову допомогу.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: