На Криворіжжі завершується мисливський сезон

СОЦІУМ
12.03.19 - 11:38 893

Криворізька міжрайонна організація Української спілки мисливців і рибалок підбила підсумки сезону. Він видався вдалим. Принаймні, дичини та риби вистачило на всіх — запевняють у товаристві.

Офіційно мисливський сезон у країні вже закінчився. Але рушниці мисливці остаточно ще не зачохлили. Причина — зростання популяції лисиць у лісах Криворізького та Широківського районів. А ці тварини, як відомо, є розповсюджувачами сказу. Через таку ситуацію, ліцензію на відстріл цих диких тварин продовжили до кінця березня. Що ж до підсумків мисливського сезону, то вони оптимістичні.

«Ми розробили й надали до інстанцій усі показники. Нам дають більший ліміт на цей сезон. Тож настрій відповідний», — розповідає голова Криворізької міжрайонної організації Української спілки мисливців та рибалок Леонід Петров.

 

Сам сезон минув за усталеною схемою. Розпочався в серпні полюванням на качок, перепелів та голубів. У жовтні на прицілі були куріпки та фазани. З цими птахами, за словами Леоніда Петрова, мисливці в нинішньому сезоні зустрічалися доволі часто. Особливо із сірою куріпкою. У шістдесятих роках минулого століття відстріл цих птахів був заборонений. Так тривало цілих тридцять років, що зрештою дозволило збільшити популяцію сірих куріпок у наших краях.

«Нам дозволяють добувати по 500–700 птиць за нашими лімітами. На цей рік нам уже дають ліцензію на 1000 куріпок та фазанів», — додає Леонід Петров.

 

Взимку полювали на хутрового звіра. Увесь період переважали заячі трофеї, — розповідають мисливці. І додають — в останні роки їхня пуляція зросла. Зараз активних прихильників полювання близько двох тисяч. Про принципи всередині організації розповідають — мало справно платити членські внески. Необхідно досконало знати зброю, вміти стріляти, а ще — бути дисциплінованим. Втішає й те, що в цьому сезоні не було зафіксовано жодного нещасного випадку на полюванні. Утім, не кожен, хто зі зброєю, — законослухняний мисливець. Члени місцевої організації спілки мисливців і рибалок нарікають — браконьєрів на Криворіжжі не меншає. А боротися з ними, зізнаються, їм не під силу.

 

 

Як ми повідомляли раніше, на Криворіжжі зросла кількість вовків.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: